Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Egy sima érettségivel senki...

Egy sima érettségivel senki vagyok?

Figyelt kérdés
20 éves vagyok és csak egy érettségim van,terveztem a továbbtanulást,de anyagiak miatt sajnos lemondtam róla..egyenlőre és talán a közel jövőben nem fogok semmit elvégezni...Nagyon ciki,hogy csak egy érettségim van?Az olyan mint a 8 általános?Egy szinten van kb.?

2012. okt. 23. 14:34
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
79%
A valós helyzet hogy igen, manapság minden álláshoz kell végzettség és szakmai tapasztalat.
2012. okt. 23. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim válasza:
85%

Apukámnak érettségije sem volt, csak 8 általánosa. Mégis havi 400.000 ft-ot hazahozott. (nem illegális munka!)

Csupán azért tette le az érettségit, mert a párom családja többdiplomás, és ne érezze cikinek... Mindezt 54 évesen. Amúgy most is ugyanannyit keres :)

2012. okt. 23. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
nem ciki. de jól látod, nagyon fontos a tovább tanulás. nem késtél le még semmiről. van aki melózik mellette.
2012. okt. 23. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
74%
Még az se
2012. okt. 23. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
71%
Nekem gimi mellett van még sz@ros fsz képzésem is,de semmire nem megyek ezekkel :( Mentem volna szaksuliba....
2012. okt. 23. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim válasza:
Apum 10 általánost végzett majd alapitott 1 céget és most kb 1000 eurót keres 1 hónapban.
2013. febr. 18. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

az én apámnak meg 3 elemije van és 10 000 dollárt keres naponta a mucsaröcsögei birkapörköltjéből.


Amúgy igen, érettségi nem egyenlő a semmivel, mert ezzel legalább pályázhatsz valamelyik fősulira, egyetemre.


Ne add fel! Figyelj! Diákhitel. Nézz utána..

2013. febr. 18. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
79%

Attól függ, hogy mi motivál, mi szolgálja az érdekeidet.


Ezer diploma és mindenki vállveregetése a fejedre kötött pomponos dosszié láttán sem garancia az anyagi sikerre.

Sokkal inkább egy ügyes, jó ötlet, egy eltalált tevékenység. Még céget is alapíthatsz, ha felveszel egy szakirányú végzettségű alkalmazottat.


Egyébként is nagyon sok a diplomás és nem találnak munkát. Én az alkalmazotti léttel szemben sokkal tisztelnivalóbbnak tartom az önfogalkoztatást. Ott nem kell főnöknek nyalizni és nincs meg az a köcsög manír, ami amúgy lenne.

2013. febr. 19. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Sok külföldi ismerősömtől hallottam már, hogy azon is meglepődnek ha érettségid van. Egyébként tényleg nem mész sokra vele, legalább egy OKJ-s képzés, ha egyetemre nem szeretnél menni.
2013. febr. 19. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
60%
hülyeség. van aki el tud helyezkedni így is, van aki meg egyetem után se tud. szerencse kérdése.
2013. febr. 19. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!