Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Emelt szintű angol érettségi?...

Emelt szintű angol érettségi? 11 éve tanulom az angolt, elég jól megy, a tanárom pedig le akar beszélni az emeltszintű érettségiről, azzal, hogy nagyon nehéz, senki nem bírja megcsinálni.

Figyelt kérdés
2009. szept. 11. 12:19
 1/10 anonim ***** válasza:
49%
Lenyeled keresztbe.
2009. szept. 11. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Elég sok próbafeladat van neten is, könyvekben is. Oldj meg párat, aztán látni fogod, megy-e. Sztem annyira nem vészes.
2009. szept. 11. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
10.es vagyok 4 éve tanulok angolt és angol faktra mentem hogy emelt szintűt tehessek...angol tanárom engem inkább bíztatott
2009. szept. 11. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
52%
11 év tanulás után,főként úgy,hogy jól is megy,szerintem nem kell félj az emelttől.Nem veszítesz semmit,ha emeltet csinálsz,ráadásul jól fog jönni a pluszpont a felvételinél,amit majd kapsz érte. Akkor már nem fogod bánni,hogy belevágtál. A tanárod meg nem normális,mi az,hogy senki nem tudja megcsinálni??? Ilyen biztos nincs.Bizonyítsd be neki,hogy te igenis megtudod! Egyébként a németet én is min.8 évig tanultam,és középszintű érettségit tettem belőle.Annyira nem hasaltam neki,de 5ös lett,volt közte számomra nevetségesen egyszerű feladat is.Szóval bízz magadban! Legyél szorgalmas,járj fakultációra,tanulj szavakat,menni fog az!
2009. szept. 11. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
A rizikó az benne, hogy volt olyan év, amikor állati nehéz volt az emelt szintű. Így, akinek ez nem sikerült jól, kevesebb pontot szerzett, minha ötösre érettségizett volna közép szinten.
2009. szept. 11. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
52%
Az érettségi röhej. Ha 11 éve tanulod az angolt, csukott szemmel is végzel vele. Én csak biztatni tudlak, nekem sem voltgondom vele.
2009. szept. 11. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem is próbáld meg, főleg ha jól megy. Az emelt szint egy kicsit nehezebb, mint a középfokú nyelvvizsga, szóval nem lehetetlen.
2009. szept. 11. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
41%
Nyugi, meg tudod csinálni lazán.
2009. szept. 11. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Fiam általános iskolában még tanulta az angolt. Középiskolában már csak bent ült az órákon, itthon nem tanult semmit, ha muszáéj volt megírta az írásbeli házifeladatot. Emelt szintű angolra jelentkezett, egy frászba voltam, hogy meg ne bukjon. A nyelvtana még mindig ált iskolás szinten volt, a presetn perfect már gondokat okozott. Ehhez képest az írásbelin 95 %-ot ért el, összességében 79 % volt az írásbeli+ szóbeli eredménye. Miért sikerült neki? Évek óta nyúzza a különféle angol nyelvű játékokat, az angol szórtár mindig ott van a gép mellett. És kb 15 éves korától eredetiben nézi a filmeket, felirat nélkül.


Én könyvből gyötröm az angolt, a nyelvvizsgám még mindig nincs meg, Londonban jártunkban a fiam simán megértette amit beszéltek hozzá (én nem) , én viszont válaszolni tudtam szabatosabban, csak marha lassan.


Úgy hogy szerintem ne hallgass a tanárra, ha Te úgy érzed, hogy menni fog, ugorj neki. Ha nem megy van egy olyan lehetőség. hogy újra vizsgázhatsz középszinten. A feltételek, hogy működik az egész olvashatók az OM honlapján.

2009. okt. 16. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A tanárod nagyon tájékozatlan lehet. Mi az hogy senki nem bírja megcsinálni? Mit a 100 %-ot? Tudomásom szerint nem nagyon szoktak az emelt szintű nyelvi érettségin megbukni.

Van egy csomó statisztika arról évekre visszamenőleg, hogy hányan jelentkeztek és milyen eredménnyel végeztek az érettségizők. A gyerekemnek az a 40 pont azt jelentette, hogy első helyre felvették állami finanszírozott keretbe.

2009. okt. 16. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!