Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Utálom az iskolámat! Mi lenne...

Utálom az iskolámat! Mi lenne a legjobb döntés?

Figyelt kérdés

Zenei tagozatos gimnáziumba járok, ez a harmadik évem.

Amikor ide jelentkeztem 3 iskolát jelöltem meg - ezt,egy konzit és egy sima gimnáziumot.

Eredetileg a konziba mentem volna legszívesebben,de a felvételin annyira sikerült elbűvölnöm az iskolában tanítókat,hogy azt javasolták,hogy változtassuk meg a sorrendet és jöjjek ide.

Az első két év még viszonylag jó volt.

Utána elment az összes jó tanár a zenei oldalról, egy jó ideje nem jelentkeznek új diákok, tehát leépül az iskolának ez a része minden szempontból.

Nem szívesen járok ide,mert még azt a képzést sem kapom meg,amiért ide jelentkeztem és így bajban leszek a felvételivel.

A gimnáziumi rész sem túl erős,viszont jelentéktelen dolgokat követelnek, az osztályomat is utálom.

Peremhelyzetre kerültem, a 3 év alatt senki nem ismert meg igazán, nem lettek "BFF" alapon barátaim,akik mellém állnának,így aztán nagyon egyedül és reménytelenül érzem magam...minden szempontból.

Én szeretek tanulni és szorgalmas vagyok.

Ez az iskola viszont rettenetes! Ráadásul a zenei rész sem a klasszikus konzi,így rengeteg jelentéktelen tantárgyat tanulok,amire nincs is szükségem még egy zenei egyetemen sem.

Operaénekes-színésznő szeretnék lenni, ehhez pedig nem kéne más,csak készséges zenei tanárok, olyan tantárgyak,amiktől NEM VISSZAFELÉ fejlődék és egy jó emelt szintű magyar érettségi.

Viszont nálunk a szerencsétlen zenészeknek még fakultációja sem lehet!

Tényleg nem tudom,mi lenne a legjobb.

Jártam már pályaorientációs szakemberhez,de ő azt mondta,hogy ilyenkor már ne változtassak iskolát,érettségizzek le...stb.

Én viszont addigra már egy idegroncs leszek,ha itt maradok!

Nem érzem azt,hogy itt támogatnának és jó helyen lennék! Az egész iskola szép lassan (illetve a zenei rész gyorsan) le fog épülni,hiszen amikor ide jelentkeztem,még virágzott ez az intézmény, most viszont romjaiban hever,mert semmire nincs pénze.

Az osztályban sem érzem jól magam.

Mondtam már a szüleimnek,hogy szívesen lennék magántanuló,de erről hallani sem akarnak, nem akarják,hogy elszigetelődjek a kortársaimtól.

Nekem viszont ez kínszenvedés!

Ha pedig konziba jelentkeznék át, biztos hogy elszúrnám az érettségimet.

Mit javasoltok? Mi lenne a legjobb választás?

Sürgős segítségre lenne szükségem.



2016. nov. 27. 11:41
 1/3 A kérdező kommentje:
És egyébként kollégista vagyok, egész hetes stresszben élek...
2016. nov. 27. 11:43
 2/3 anonim válasza:
Szerintem maradj ott, próbálj egy kicsit pozitívabban állni az osztályodhoz, tanáraidhoz. Tényleg nem sok van már az érettségihez, csináld végig amit elkezdtél. Utána azt csinálsz amit szeretnél. Szurkolok!
2016. nov. 27. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Próbáld meg kihúzni még ezt az évet
2016. nov. 28. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!