Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan tanuljak meg tanulni?...

Hogyan tanuljak meg tanulni? Alapvető problémám van.

Figyelt kérdés

Nem tudom, mi lehet a probléma velem, de nem értem nagyon sokszor az egyetemen, amiről olvasok. Hosszas szenvedés után valami nagyon minimális részt sikerül csak megjegyezni. Most is itt van egy 40 oldalas jegyzet, amihez kiadták a kérdéseket, konkrétan minden apróbb dologra rákérdeznek. Beszéltem egy-két emberrel, mondták, hogy elolvassák egyszer-kétszer, meg kimásolják az adott részeket a kérdéshez, párszor elolvassák még és bőven elég. Jó eredményt írnak mindig. Nincs ötletem, mit csinálhatnék, de napjaim mennek el rá és semmi fejlődést nem tapasztalok. Pót zh-ra is biztos kell már mennem belőle. Valami tanácsot szívesen fogadnék!

Még valami, a terjedelem miatt a vázlatírás szerintem kiesik, aláhúzásokkal próbálkoztam még, de hiába.



2016. nov. 27. 19:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Tipikusan át tudom érezni a problémád, de szerencsére van rá megoldás. Sőt a kérdésedben gyakorlatilag le is írtad!


Ki kell dolgozni a kérdéseket. Kézzel szépen A4-es lapokra. Úgy tűnik, ez jelentős időt emészt fel, viszont tény és való, amit az ember sajátkezűleg ír le, jobban rögződik, mintha csak valahol olvasta volna.

Megjegyzem, célszerű a lapokat számozni.


Második jótanács, sokszor én sem értek meg mindent elsőre, sőt... Van olyan, hogy egyetlen mondatot akár 40-50-szer is el kell olvasni, hogy megértse az ember.

Arról nem is beszélve, hogy az olvasott mű esetleg korábbi irodalmakra hivatkozik vissza, ilyenkor azokat is át kell tekinteni.


Szóval a lényeg, addig ne haladj tovább, amíg az előzőeket meg nem érted.

Szerintem ha egyszer végigrágod az egész témakört jegyzeteléssel, lépésről-lépésre, hogy mindent úgy hogy érts, sokkal többet ér, minthogyha 10-szer végigolvasnád átfutva.

Arról nem is beszélve, hogy a kézzel készített jegyzetek (amelyeket célszerű vázlatpontszerűen kidolgozni) utolagosan is könnyedén lehet visszatanulmányozni, hiszen az ember a saját jegyzeteiben (általában) jobban eligazodik, mint egy ömlesztett gépi betűhalmazban.

2016. nov. 27. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Egy - másfél héttel előbb adták ki ilyen formában az anyagot, előtte csak diák voltak, de azokból sokat nem tud meg az ember. Közben volt két zh-m még, erre meg egy hetet akartam szánni, a fogalmakon végig mentem, de a felét jó ha tudom. Olyan mondatokból áll a jegyzet 80%-a, hogy komolyan megkérdezem magamtól, beszélem-e a magyar nyelvet.

Ha regényt vagy mást olvasok tudom követni, nem nagyon kell visszaolvasnom.

Ez elé is úgy próbálok leülni, hogy tényleg csinálom, haladjak vele.

2016. nov. 27. 20:25
 3/11 anonim ***** válasza:
Próbáljd aláhúzni a lényeget, és folyamatosan megpróbálni visszamondani magadban, elmondani a saját szavaiddal a leckét. Ha az egyetemre eljutottál, annyira komoly gondjaid nem lehetnek, csak ne feszülj rá (tudom, könnyű mondani), és igyál mindig vizet, miközben tanulsz.
2016. nov. 27. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Nem ment a felvételim elsőre, mert lusta voltam rendesen felkészülni az érettségire.

Most viszont tényleg tanulok, nem követem a régi szokásom. Van két tárgy, ami abszolút elvont, a többi matekos.

2016. nov. 27. 21:18
 5/11 anonim ***** válasza:
Ki kell tartani, lassan bele fogsz rázódni. :) És az se baj, ha másodjára kerültél be, az a tény, hogy ott vagy, már azt jelenti, hogy képes vagy rá. :) Ne becsüld le magadat, és tartsd magadat továbbra is ahhoz, hogy végigküzdöd, ha az kell. Az agy úgy működik, hogy egyszerűen, ha nagyon erőszakolod azokat a dolgokat, valamikor képes lesz felfogni. Ha segít a koncentrálásban, hallgass például zenét vagy hasonló.
2016. nov. 27. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Megírtuk a zh-t, összességében szerintem jól sikerült, egy fogalmat nem tudtam rendesen, de oda is írtam azért valamit, hátha egy-két pontot adnak rá.

Még van egy tárgyam, ami hasonló ehhez, kellőképpen elvont, megpróbálok minél jobban felkészülni rá.


Valamennyire bosszant, hogy csúsztam egy évet, de ez van. Nem foglalkozok vele már különösen.

2016. nov. 28. 12:21
 7/11 anonim ***** válasza:
Ezaaz. :D Menni fog ez, majd meglátod. :)
2016. nov. 28. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Mit tanulsz?
2016. nov. 28. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Közgázt tanulok, más is tervbe volt véve, de inkább emellett döntöttem. Mérnöki képzés mellett szerintem sok szabadidőm nem lenne, nem is biztos, hogy menne.
2016. nov. 29. 18:52
 10/11 anonim ***** válasza:
Melyik intézményben?
2016. nov. 29. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!