Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Anglisztika, néderlandisztika...

Anglisztika, néderlandisztika vagy skandinavisztika?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Végzős vagyok, pályaválasztás előtt állok. Ősszel megcsináltam az angol és német emelt szintű érettségit (86 és 78%-os eredménnyel), más nyelvet nem  tanultam eddig. Kilencedikes koromban kinéztem magamnak az anglisztikát, ez volt az álmom, ezért küzdöttem, más szakot fontolóra sem vettem egészen kb. két héttel ezelőttig, amikor az edulineon olvastam egy cikket arról hogy megszűnnek a szakirányok és a fordító mesterképzés is, és teljesen elbizonytalanodtam. Ekkor találtam rá a skandinavisztikára és a néderlandisztikára és most ezeken gondolkodom, talán jobban járnék velük mint az anglisztikával. Azt szeretném megtudni hogy milyen szintű nyelvtudás (holland vagy a választott skandináv nyelv) szükséges ahhoz hogy az egyetemen boldoguljak? Vagy estleg az alapoktól kezdik az oktatást? Az alábbi egyetemeken gondolkodom egyébként:

anglisztika-SZTE, PPKE

néderlandisztika-KRE

skandinavisztika-ELTE

Akinek van tapasztalata ezekkel az egyetemekkel és szakokkal az megosztaná? Nagyon hálás lennék. Előre is köszönöm a segítséget :)



2016. dec. 4. 15:46
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintemaz anglisztikát zárd ki, az a legkevésbé hasznos ezek közül.

Én személy szerint a skandit választanám.

2016. dec. 4. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
75%

ELTEn Skandis (svéd) minorra járok én speciel imádom , és szerintem hasznos is, mondjuk a főszakom a romanisztika. A felsőfokú nyelvvizsgád meg lesz belőle a svédből legalábbis ha csak minornak veszed fel. Iszonyú hajtás , de megérfi. A Finn tanszékről annyit tudok, hogy mindenki imádja, ott mindenki egy tündér ismerősöm szerint. Sajnos a norvég dán részről nem tudok nyilatkozni.

Ismerősömet is érdekelte a skandi de ő inkább oroszra ment és skandit vette fel minornak. Minél több annál jobb :D

2016. dec. 4. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én másodéves vagyok a Károli néderlandisztikán. A hollandot az alapoktól kezdtük. Akinek már van némettudása, annak klasszisokkal jobban megy a nyelv a hasonló nyelvtan miatt. A tanárok szerintem jók, segítőkészek. A létszám mindig nagyon családias, és első évben ki szokott hullani legalább 10 ember. Így jobb az előrehaladás is. Első év végén van egy alapvizsga, csak azzal lehet továbbhaladni. Ha tanulsz lelkiismeretesen, simán 4-5 lesz. :)

Ha van még kérdésed, írj nyugodtan privát üzit, igyekszem mindenre válaszolni! :)

2016. dec. 4. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :) Úgy tűnik az ELTE néderlandisztika lesz a befutó, barátságosabb a ponthatár a skandiénál és ott talán minornak felvehetek egy skandi nyelvet :)
2016. dec. 5. 11:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!