Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha gimnázium után bűnügyi...

Ha gimnázium után bűnügyi nyomozónak szeretnék menni milyen iskola. és meéyik szak kell pontosan? Miből milyen szintű éretségi kell és min hány pont a követelmény az iskolába?

Figyelt kérdés
2016. dec. 16. 22:46
 1/4 anonim ***** válasza:
A Közszolgálati Egyetem Rendészettudományi karán a bűnügyi nyomozást kell megjelölnöd. Érettségi tárgyak lehetnek magyar, töri vagy matek, ebből egyet emelt szinten kell teljesíteni. Idén 376 ponttól lehetett bekerülni. Mivel elég népszerű szak, ez a szám növekedni fog. Ja, és alkalmassági vizsga is van. Nem vagyok teljesen biztos benne, de fizikai és mentális állapotot néznek, meg talán intelligenciateszt is van.
2016. dec. 16. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

mentális állapot és intelligencia? :-)

ne vicceljünk ....

2016. dec. 16. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Van pszichológiai és fizikai alkalmassági. És igen, közszolgálatira kell menni, de arra készülj fel hogy brutális mind fizikailag, mond lelkileg. Az első évben kötelező a bentlakás, van egy alapkiképzés, ami augusztus végén van, sokan ekkor jönnek rá, hogy ez mégse az amit akartak. Attól még hogy nyomozónak tanulsz, ugyanúgy kell edzened, lőnöd, ugyanúgy kezelnek az elején mintha rendőrnek tanulnál. Egyenruha, sorakozó, parancsolgatás, stb. Az ismerősöm aki oda jár, folyton tele van ütésnyomokkal és sebekkel. Ettől még szereti, szóval nem azt mondom hogy ne menj oda, csak tájékozódj mielőtt döntesz, nem való mindenkinek:)
2016. dec. 17. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem előtte menj egy rendészeti szakközépbe,utána is tudsz nyomozó lenni,de érdemes belekóstolni az utcai rendőr életébe + szerintem több gyakorlatod is lenne.Nekem ezt tanácsolta egy rendőr.
2016. dec. 17. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!