Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Állatorvostudományi egyetemen...

Állatorvostudományi egyetemen (SZIE) biológia szak?

Figyelt kérdés
Kérlek segítsetek!! Mi a véleményetek a fent említett szakról? Minden jöhet.. pozitív, negatív kritika is. Mennyit jelent az, hogy állatorvosi egyetem indítja a képzést? (Idegrendszer ill. rákkutatás érdekel nagyon.. tömören: embertan:D) ELTE biosz szakban gondolkodtam eddig, de ma rátaláltam a SZIE biológia szakára és nagyon megtetszett.. főként, hogy jó véleményeket is olvastam róla.:D Elténél ez sajnos ritka.. Mindneképp Budapestre megyek érettségi után, úgyhogy főként ez a két szak érdekelne. Bármilyen tapasztalat nagyon sokat segítene a döntésben!!!:) Előre is köszönöm a válaszaitokat.:)
2016. dec. 23. 22:43
 1/7 anonim ***** válasza:

Ismerőseim révén hallottam mindkét helyről. Az állatorvosi biológia szakjára a legnehezebb bejutni, mivel nagyon kis létszámú évfolyamot indítanak, ami az oktatás szempontjából előnyös, szeretik.

Azok, akiket az ELTE-ről ismertem, az első év után otthagyták a szakot:( (Volt, aki más egyetemre ment, volt, aki szakot váltott). Állítólag nagyon "tömegképzés" jellegű, személytelen az oktatás.

2016. dec. 24. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ja, a www.univet.hu-n megnézheted majdnem az összes kurzus órára valóan lebontott tematikáját, megnézheted, hogy a képzés mennyire felel meg az elképzeléseidnek. (Gondolom, az ELTE honlapján is elérsz tantárgyi struktúrát és leírásokat arról, hogy mik a súlyponti témák.)
2016. dec. 24. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Igen, Eltéről én is ezeket hallottam..:/ Nagyon köszi a linket, átnézem!! Igen, Eltés órákról már sok infóm van. Ha itt SZIEn esetleg tényleg inkább az állattanon van hangsúly és itt végzem el az alapszakot, akkor mesterre tudok menni mondjuk Eltere vagy SZTEre is, nem? (Pl: molekuláris genetikus vagy ideg és humánbiológus..stb)
2016. dec. 24. 09:33
 4/7 anonim ***** válasza:

Az ELTE és a SZIE biológusképzése a legjobb az országban, de Szeged, Debrecen és Pécs sem rossz (ebben a sorrendben).


Az ELTE egy nagyobb egyetem, nagyobb biológiai kurzuskínálattal, több jó oktatóval kutatóval. Az Állatorvosi Kar Zoológiai Intézete egy kisebb intézmény, de nagyon jó kollégákkal, úgyhogy azt is nyugodt szívvel ajánlom.

2016. dec. 24. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Én meg pont úgy tudom, hogy az ELTE-ről sokan átmennek az SZTE-re, hogy azóta javult-e valamit a helyzet azt nem tudom..
2016. dec. 24. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a hasznos válaszokat!:)
2016. dec. 24. 23:19
 7/7 anonim ***** válasza:

A SZIE-n nincs biológus oktatás. Az ÁTE-n van (az állatorvosi tavaly kivált a SZIE-ből, külön egyetem lett).

Ugyan csak részletkérdés, de van jelentősége, főleg az egyetemre való jelentkezésnél.

Amúgy itt a legjobb a biológus képzés állítólag, van egy pár biológustan hallgató ismerősöm (amúgy én az állatorvosi szakon vagyok, így könnyen lehet, hogy elfogult a véleményem).

2017. márc. 25. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!