Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Tippek érdekelnének hatékony...

Tippek érdekelnének hatékony tanulásra, amelyek első éves, kissé lassú, néha elkényelmesedő bölcsész karos (magyar szak) diáknak vizsgaidőszakra. Valakinek sikerélménye ezzel kapcsolatban? (lent)

Figyelt kérdés

Eléggé lassan szoktam elvégezni a napi teendőimet, mindent pepecselve, olykor túl sok időt szánva egy-egy dologra, és aztán azon veszem észre magam, hogy összecsaptak más tennivalók is a fejem fölött, de addigra már kifutottam annak a határidejéből. Hogy tudnám megoldani azt, hogy kellő időm jusson mindenre? Mi tudna segíteni ezen?


Ha valaki volt ilyen helyzetben (hasonlóban) és kezelni/rendszerezni tudta időben a sok olvasnivalóját, ossza meg velem is tanácsait!



#tanulás #időbeosztás #rendezetlen #bölcsészkar #lassú ember #hanyagoló #feladat felhalmozódás #rossz időérzék
2017. jan. 11. 09:14
 1/1 anonim ***** válasza:

Én általában nem vagyok lassú, de így is van, amikor egyszerűen túl kevés az idő (mert sok a tennivaló).

Mindig napi beosztást csinálok, és nem térek el tőle! Ha nem megy olyan mélységben a tanulás, amennyire szeretném, akkor olyan mélységben tanulom meg, amennyi időm van rá! De sosincs olyan, hogy valamelyik részből egyáltalán nem vagyok felkészülve! (És MINDIG hagyok időt az ismétlésre.) A vizsgaidőszakot már úgy kezdem, hogy strukturált jegyzeteim vannak mindenből (még ha csak annyira is futottam át őket, hogy tudom, az a megfelelő jegyzet számomra.)

Azt is érdemes tisztáznod magadban, hogy melyik napszakban tudsz a leghatékonyabban tanulni (ami akár az aktuális érzelmi állapotod miatt is eltérhet). Én pl. elég érzelem-vezérelt vagyok, és általában 9-20 óra között tanulok, de egy-egy nehezebb szóbeli vizsga előtti nap nehezen tudok koncentrálni, estére viszont megnyugszom, és akkor sokkal hatékonyabban megy a tanulás (olyankor ez áttolódik akár 16-3 közé is:)).

2017. jan. 11. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!