Minek tanuljak tovább?

Figyelt kérdés
Mindenképpen tovább szeretnék tanulni, kedvező fizetést kapni, de a matekben nem vagyok valami jó. Tudnátok olyan szakokat mondani ahol nincs sok matek, vagy minimális(könnyű). Egyébként szeretem a föcit, törit, nyelveket, és kémia, bió, meg fizikából sem vagyok nagyon rossz. Miket ajánlotok nekem?
2017. jan. 22. 14:01
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
A fizika az a matekra épül, de mindegy. Menj humán szakra. Pl: közgazdász
2017. jan. 22. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
A mateknak melyik részében nem vagy jó? Mert én például nem vagyok jó geometriában, de algebrában már igen, és utóbbi pl gazdasági szaknál már nem vészes. Egyébként, ha úgy érzed, menj természettudományos szakra, mindenol van matek, de ha mondjuk fizikás-kémiás számítasokat érted, már annyira nem vészes. Meg ott vannak a gazdasági szakok, ott se kell feltétlenül tehetségesnek lenni matekban ahhoz, hogy meg tudd csinálni.
2017. jan. 22. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Előszöris köszönöm a válaszokat. Matekből eggyáltalán nem vagyok jó, mértanból és algebrából sem. Elméletet értem, de gyakorlatban nem tudom megoldani őket.Közgazdaságon mennyi és milyen matek van? Meg mellette milyen tantárgyak?
2017. jan. 22. 14:21
 4/10 anonim ***** válasza:
Ha nem akarsz matekot, akkor tanulhatsz nyelveket is vagy jogot, hasznos terület mindkettő. Persze ha egyik téma sem érdekel akkor nem érdemes belevágni.
2017. jan. 22. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Ha szorgalmas vagy a gyenge matekod ellenére is megpróbálhatsz valamilyen gazdasági szakot is.


Viszont ne a kereset legyen az első. Aki csak azért megy egy szakra, hogy jó fizetése legyen az hamar elvérzik. Aki viszont szorgalmas és komolyan veszi amit csinál, illetve érdekli is a téma az kevésbé versenyképes szakokból is ki tudja hozni a legjobbat.

2017. jan. 22. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Igazatok van, engem érdekel a matek, de magas szinten nem birnám. Meg ha humánra megyek 11.-től nem lesz matek. A fizetés nem az 1. szempontom, de ha le tudnák diplomázni, ne legyen rossz fizetésem.
2017. jan. 22. 14:52
 7/10 anonim ***** válasza:
Ajaj, olyan humánra ne menj, ahol csak két éves a matek, az nem elég az érettségire. Egyébként szorgalommal tényleg simán menni fog egy gazdasági szak is. :)
2017. jan. 22. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
2 lehetőségem van. Vagy humànra megyek, vagy kémiabióra, ami a környéken a legerősebb, de azon éretségizni kell matekből, ami nem biztos hogy sikerülni fog. Falusi vagyok, messze vannak a nagyvárosok, hogy minden nap fel-le utazzak. Bentlakás sem jó
2017. jan. 22. 15:01
 9/10 Estádio de Felchút ***** válasza:

"Menj humán szakra. Pl: közgazdász"


Az lehet, hogy a közgazdaságtan, mint tudomány a társadalomtudományok közé van besorolva, de azért az alkalmazott közgazdaságtan, vagy a gazaságelemző szakok fele tömény matematika, nem véletlenül. Hülyeséget ne tanácsoljunk már.

Az üzleti képzéseken (pénzügy-számvitel, gazdmen) is van matek dögivel, analízis, statisztika, valszám... na ezekből jobb helyeken ("B" betűs fővárosi egyetemek) a megjelentek nagy részét úgy kivágják, mint a sicc.

Nyelvszakok (szakpárban, egy kevés), esetleg jog az, ahol nincs matek, és el lehet vele helyezkedni jó fizuért (nyelvtanárként ugye maszekolhatsz is vastag órabérben).

2017. jan. 22. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
A jog nem hiszem, hogy megfelelő lenne, mivel Romániában élek, és kell tudjak tökéletesen románul, meg még 1 idegen nyelv is kell emellett pl német/angol, így nehéz azt elvégezni. Esetleg más lehetőség van?
2017. jan. 22. 18:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!