Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Kereskedelem és marketing...

Kereskedelem és marketing vagy gazdálkodás és menedzsment?

Figyelt kérdés
2017. jan. 22. 19:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
91%
Kermar
2017. jan. 22. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
91%
Akkor már inkább a kereskedelem-marketing.
2017. jan. 22. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez engem is érdekelne. A válaszadókat megkérdezhetem, hogy miért kermark? Fizetés jobb, könnyebb elhelyezkedni, esetleg csak egyéni vélemény, hogy szerintetek ez érdekesebb?
2017. jan. 22. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

1# vagyok

Fizu szempontb akkora különbség nincs, de könnyebb kermar diplomával elhelyezkedni. Többféle munkakör tölthető be vele, míg a gazdment már konkrétan tucatszak lett. Aki nem tudja mit akar tanulni de szimpi neki a gazdasági pálya, az szinte biztos gazdmenre megy, mert ez ilyen mindenből egy kicsit. Mester nélkül egyre nehezebb elhelyezkedni vele, kermar alapszakkal könnyebb.

Nem személyes preferencia, én másik szakra járok de volt marketing, én utáltam és távol áll tőlem. De őszintén én gazdmenre se mennék, szóval ennél elfogulatlanabbul nem tudnék válaszolni. Mivel a kérdező nem írta mi érdekli a gazdasági pályában, mit szeretne azért a kermart írtam, mert több esélyt látod benne, hasznosabbnak vélem.

2017. jan. 22. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
2. Vagyok. Egyetértek az 1. válaszolóval. A gazdálkodás-menedzsment az elmúlt években kivétel nélkül mindig a legnépszerűbb szak volt a felvételizők körében, boldog boldogtalan menedzser szeretne lenni. Semmit nem ad igazán, mindenbe csak felületesen megy bele, és egy másik diploma nélkül nem sokat ér. Azoknak jók, akik mondjuk tudják hol akarnak elhelyezkedni (pl. családi vállalkozás), vagy csak egy papír kell nekik, másnak nem ajánlom. Igaz, a ker-markot se tartom sokkal többre, mert ott is inkább készségfejlesztés zajlik, semmint konkrét tudás-átadás, de a GM-nél még mindig sokkal hasznosabb.
2017. jan. 22. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem CNC gépkezelőnek-programozónak tanulj Ott van egy pici látszatja a munkádnak. Kereskedelem-marketing PFF Látszatmunka. ott nem állítasszelő semmi értéket.

Minden kereskedő tolvaj.

Ha meg nem akarsz dolgozni akkor gazdálkodj-okosan! :D:D:D

2017. jan. 23. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Kedves 2-es és 3-as válaszolók, akkor is kereskedelem és marketinget ajánljátok, ha szeretnék mesterszakra is jelentkezni majd (feltételezve, hogy ez jelent fizetéskülönbséget az alapszakhoz képest) alapszak után? Vagy akkor is inkább kermark mondjuk, aztán elmegyek marketinges mesterképzésre? (az a probléma, hogy még nem igazán tudom pontosan merre specializálódjak)

Illetve néztem még a nemzetközi gazdálkodás szakot is, erről vélemény?


Még annyit megkérdezhetek, hogy BCE-t vagy BGE-t ajánlanátok inkább? Előre is köszi!:)

2017. jan. 23. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Van valamennyi átjárás a gazdasági szakok után, vagyis ha mégse akarsz ezen a pályán maradni kermar után azért tudsz másabb mesterre is menni.

NG-bel az esélyek hasonlók, de fontosabb oda min 2 nyelv ismerete lehetőleg felsőfokon mire végzel (alapból 2 nyelvvizsga a diploma követelmény). BCE jobb a neve miatt, de a BGE-n is jó a képzés. BCEre mivel magasabb a ponthatar önköltségesen is jelöld ezt előbb és ha nem sikerül bekerülni a BGE jó B tervnek.

2017. jan. 23. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Gazdaságtudományi területen elég szabad az átjárás alap-és mesterszakok között, csak pár olyan párosítás van, ami nem megvalósítható. Én amondó vagyok, szerintem menj kermarkra, aztán ott látod, hogy mi érdekel, mire szeretnél specializálódni.

Az NG kb. a két fenti szak keveréke, amiért rendkívül piacképes az az, amit már előttem is mondtak; két szakmai nyelvvizsga kell hozzá. Nem rossz képzés, lehetőségek tekintetében kb. a kermarkkal van egy szinten.

Teljesen mindegy, melyiket végzed. Az a munkáltató, aki kicsit is ért ehhez a területhez, tudja, hogy az, hogy BCE vagy BGE szerepel a papírodon, a világon semmit nem jelent. A BCE-s igaz, papíron többet ér, de semmivel nem leszel rosszabb szakember a BGE-n sem.

2017. jan. 24. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Egyértelműen Gazdmen...

Hiába végzik el sokan évről évre

1. Diverzifikált és nem specifikus tudást kapsz. hallottam már üzleti intelligencia adatbázissal foglalkozó embertől elkezdve, könyveléssel, tőzsdei elemzéssel, kontrollinggal foglalkozó gazdmenesekről is. Kermarkosok közül a legtöbb meg valamelyik kereskedelmi multinál van.

2. Tehát amit írt valaki, hogy "Többféle munkakör tölthető be vele", az hülyeséget írt. Gazdmennel ugyanúgy van esélyed a kereskedelemben elhelyezkedni, visszafelé ez már nem igaz. Kermarkos diplomával nem leszel mondjuk kontroller.

3. A nem specifikus képzésnek már írta valaki a hátrányát, "mindenből egy kicsit", ami nem feltétlen igaz, mert ahány egyetem annyi szakirány, statisztikustól elkezdve logisztikán át mindenre lehet szakosodni, ezért nem feltétlenül lesz felületes tudásod valamiből. BGE statisztikus elemző szakirányos gazdmeneseknek például nagyon jó munkahelyeik vannak.

4. Lehet, hogy sokan végzik el, de ha ebből levonod a semmit érő főiskolán végzetteket, és megmaradnak a BCE, BGE, BME meg 1-2 nagyobb vidéki egyetem hallgatói, akkor jóval kevesebb lesz ez a szám.

5. Szinte bármelyik gazdasági mesterszakra mehetsz vele, hallottam olyat, aki Eltecon közgazdasági elemzőre ment, nyilván nem ez a jellemző, de fordítva ez még kevésbé jellemző.



"Én amondó vagyok, szerintem menj kermarkra, aztán ott látod, hogy mi érdekel, mire szeretnél specializálódni. "


Erre mondjuk a gazdmen sokkal jobb. Ha időközben úgy dönt, hogy ő marketinggel akar foglalkozni, akkor mehet marketing mesterre, ha pénzügyet megimádja, akkor pénzügy mesterre. Kermarkosok nem nagyon szoktak pénzügy mesterre járni...

2017. jan. 25. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!