Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Kereskedelem és marketing...

Kereskedelem és marketing vagy gazdálkodás és menedzsment?

Figyelt kérdés
2017. jan. 22. 19:49
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Kedves 10-es!

Egyfelől amit írsz, elég általános... "hallottam már...","Kermarkosok közül a legtöbb meg valamelyik kereskedelmi multinál van." Ez ebben a formában lehet, hogy igaz, de hidd el, én is hallottam, olyan volt kermarkosról, aki jelenleg könyvvizsgálóként dolgozik. Míg a gazdmenesek (egyéb továbbképzés/kapcsolati tőke hiányában) jellemzően aktakukacok lesznek egy közép- vagy nagyvállalatnál olyan pozícióban, ami gyakran diplomát sem igényel. Nyilván vannak kivételek, illetve aki komolyan akarja a karrierjét építeni, nem ebbe a skatulyába esik (ahogy a kermarkosok közül sem lesz mindenki multis).

Nem mondtam egy szóval sem, hogy a gazdmen rossz szak lenne. Nagyon is jó szak, viszont megvannak a maga korlátai. Egy kermarkon ha nem fekszel rá semmire az átlagosnál jobban, és nem mész mesterre, akkor is el tudsz helyezkedni szakmán belül. Ez azért gazdmennel picit nehezebb. Ugyanakkor nyilván többfelé nyitott, viszont a bolognai rendszer megléte (különös tekintettel arra, hogy szinte bármelyik gazdasági alapképzésről bármelyik gazd. mesterre lehet menni) mellett, és azt figyelembe véve, hogy gyakorlatilag a képzés közel kétharmada egy az egyben ugyanaz, felesleges azt mondani, hogy távlati tervekben komolyabb komplikációkat okoz az, ha az ember egyikre vagy másikra megy. Nem rossz szak a gazdmen, de ha csak és kizárólag a két alapképzést nézzük annak tükrében, hogy melyik ad momentán piacképesebb diplomát önmagában, az a marketinges lesz. És még egyszer; önmagában azt se tartom sokkal többre.

2017. jan. 25. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Amit te írsz, az is általánosítás, hogy jellemzően a gazdmenesek aktakukacok lesznek olyan munkakörben, amihez nem kell felsőfokú végzettség. Szinte biztos vagyok benne, hogy több kermarkos van olyan munkakörben, amihez elég egy középfok vagy FSZ.

Tudok olyanról is, aki kereskedelem és marketing végzettséggel vevőszolgálaton dolgozik egy multinál.

Sokat számít a fősuli, mint ahogy azt írtam. Egy Corvinusos gazdmennel azért nem jellemző, hogy valaki adatrögzítő lesz, simán felveszik őket valami multihoz (GE, IBM, Vodafone, Unilever, Protect&Gamble, Morgan Stanley) és van esélyed akár menedzsment stratégiai tanácsadó cégekhez is bejutni, McKinsey, BCG, amik a szakmában elég álom munkahely kategóriák. Persze ehhez szükséges az is, hogy az ember ott legyen a szeren a tanulmányai alatt is, TDK, szakkoli stb.. Kermarkosról nem tudok például, hogy dolgoznának ilyen területen, Linkdedinen sem találkoztam még ilyennel.

A kermark és a gazdmen fizetések átlaga kb. ugyanannyi, felvi statisztikái szerint gazdmenen kicsit magasabb, bár 3 éves adat:


[link]

[link]


Talán gazdmennél kicsit nagyobb a szórás lefele meg felfele, de ez betudható annak, hogy már egy Ópusztaszeri főiskolán is oktatnak gazdálkodási és menedzsmentet, szóval elég felhígult a gazdmenes diplomák minősége.

2017. jan. 26. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!