Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gondolkozom azon hogy belevágj...

Gondolkozom azon hogy belevágjak, de hogyan kezdjem?

Figyelt kérdés
Lényegében Jog-ot szeretnék tanulni, aztán céges jogásznak állni vagy hasonló. Ha ezt szeretném véghez vinni és jelentkezni mondjuk szeptemberben suliba, mondjuk a Pázmány-ra - elvileg jó iskola - akkor oda mik a bejutási lehetőségeim ha fizetősre mennék ? - az érettségim nem a legjobb nem kerülnék be államira illetve nincs felső fokú vizsgám. 24 leszek júliusban. - Az is érdekelne hogy láttam van jogász és igazságügyi igazgatási, gondolom nekem a jogász kell egyértelműen. Ha ebbe belevágok mik a lehetőségeim az életben ? Megéri azt a 280.000-et félévente ? Valaki aki esetleg tájékozott ebben kérem segítsen ki egy picit.

2017. jan. 25. 19:02
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
+ esetleg egy Ingyenes Jogi okj kezdetnek ?
2017. jan. 25. 19:20
 2/13 anonim ***** válasza:

Tegyük rendbe a dolgokat!

Először is emelt szintű érettségi nélkül nem vesznek fel. Ha nincs olyanod, először mindenképpen csinálnod kell minimum egyet, bár, ha az érettségid saját bevallásod szerint se lett jó, érdemes utánaszámolni, hogy nem járnál-e jobban, ha két emeltet is csinálnál, vagy legalábbis újraérettségiznél. A felvi.hu-n megtalálod, hogy pontosan mik a felvételi tantárgyak, illetve találsz egy pontszámító kalkulátort, amit segít a pontjaid kiszámolásában, ha a pontos felvételi rendszert nem ismered. A bejutási esélyeket latolgatni elég nehéz, a felvin megtalálod az előző évi ponthatárokat, hátha az segít.

Amennyiben jogász szeretnél lenni, akkor az osztatlan (10 féléves) jogász szakot kell elvégezned, valóban.

A jogi diploma elég sok mindenre jó, de kicsit most már semmire se. Valószínűsíthetően nem leszel munkanélküli, de ma már az, hogy valaki jogász szeretne lenni, messze nem garantálja annyira a felső középosztálybeli életet, mint pl. 20 évvel ezelőtt. Kitartó munkával, rengeteg szorgalommal és egy nagy adag szerencsével viszont szinte bármit elérhetsz.

A tandíjról kb. ugyanezt lehet elmondani. Értelemszerűen ha utána havonta keresel ennyit vagy ennek a többszörösét, elmondható, hogy megérte. Minimálbér környéki keresetért viszont felesleges ennyi időt, energiát és pénzt belefektetni. Ez is a fent említett kitartó munka és szerencse függvénye.

Sok sikert!

2017. jan. 25. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Jogi OKJ már nem létezik, azt csak felsőoktatási szakképzés formájában tanulhatod. A papír ugyanaz, viszont ha ezt elvégzed, akár kb. 3 félévnyi tantárgyat beszámíthatnak neked, tehát az egyetemi jogász képzést valamivel rövidebb idő alatt is elvégezheted, és nyilván akkor kevesebbet is kell fizetned.
2017. jan. 25. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Igen, direkt azért kérdezem így és tettem fel megannyi kérdést hogy valaki rendbe tegye azt és nagyjából sikerült is. Köszönöm! Jelenleg apám cégénél dolgozom zuhanykabin beszerelésekkel és nincs vele bajom, csak gondoltam ez kicsit önállóbb de ha ennyire rizikós ezt meglépni lehet jobban járnék egy "Kis- és középvállalkozások ügyvezetője" OKJ-s oktatással ? Illetve tovább vinni a céget, kicsit elkülönülni - pénzben ez a munka nem rossz csak érdekelt hogy milyen lehetőségeim vannak jog tanulás terén. -
2017. jan. 25. 19:44
 5/13 anonim ***** válasza:

Én nem mondanék le róla ilyen könnyen!

Ha faterod cégét szeretnéd továbbvinni, akkor továbbra is dolgozz mellette, de mellette levelező tagozaton elvégezheted a jogi egyetemet! Amennyire tudom a Pázmányon csak szombatonként vannak a konzultációk, szóval beleférne..

2017. jan. 26. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Nem szeretnék ennyire könnyen lemondani róla, de a két felsőfokú érettségire nem számítottam. Azt hittem hogy fizetősre már felvesznek egy "jelképes" pontszámmal. Ez nekem nem volt bekalkulálva. A két emelt érettségi sok idő lenne.
2017. jan. 26. 14:27
 7/13 anonim ***** válasza:
Nem kell kettő, elég egy is. Azt mondtam, érdemes lehet elgondolkodni egy másikon is, nem tudom, milyen érettségi eredményeid voltak.
2017. jan. 26. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Költségtérítéses levelezőre egy emelttel simán felvesznek.
2017. jan. 26. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Rendben köszi. De egy akkor mindenképpen kell gondolom.
2017. jan. 26. 16:29
 10/13 anonim ***** válasza:
Igen, egy mindenképpen kell. A felvi.hu-n megtalálod, hogy pontosan mik a lehetőségeid, milyen tárgyakat fogadnak el felvételi tárgyként.
2017. jan. 26. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!