Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Felvételi pontszámítás finito...

Felvételi pontszámítás finito de flores?

Figyelt kérdés
Elvileg kiszámoltam a pontjaim, de én úgy emlékeztem valamiért, hogy 283 pontom volt. Nagyon régen még az ősidőkben érettségiztem és akkor is kaptam smst a sikeres felvételről, de ahogy most újraszámoltam úgy látom megkopott a memóriám! :D Részletek az első hozzászólásban.

2017. febr. 10. 11:48
 1/9 A kérdező kommentje:

Középiskolai eredmények


Első év:

Irodalom 3 Nyelvtan 3 Német 3 Történelem 3 Matek 4 Fizika 4 Kémia 4 Testnevelés 5 Földrajz 3 Ügyvitel 4 Gépírás 4 Írásbeli munkák külső alakja 4


Második év:

Irodalom 2 Nyelvrtan 3 Német 2 Történelem 3 Matematika 3 Fizika 4 Testnevelés 5 Ügyvitel 3 Gépírás 3 Írásbeli munkák külső alakja 3 Könyvvitel 2 Gazdasági és Jogi ismeretek 4


Harmadik év:

Irodalom 3 Nyelvtan 3 Német 2 Történelem 2 Matematika 2 Fizika 3 Testnevelés 5 Ügyvitel 3 Gépírás 2 Írásbeli munkák külső alakja 4 Könyvvitel 2 Gazdasági és Jogi ismeretek 3 Statisztika 2 Közgazdaságtan 3


Negyedik év:

Irodalom 2 Nyelvtan 2 Német 3 Történelem 2 Matematika 3 Testnevelés 5 Közgazdaságtan 2 Könyvvitel 2 Statisztika 2 Tervezés 2 Írásbeli munkák külső alakja 2 Bevezetés a filozófiába 3


Érettségi eredmények:


Magyar nyelv és irodalom 2 Történelem 2 Matematika 2 Könyvvitel 2 Statisztika 3 Tervezés 3


Elvileg nekem 217 a tanulmányi pont és az érettségi pontok módszerrel pedig 236! A felvételi oldalon található kalkulátorral ki sem lehet számolni, mert azt írja nincs meg a minimum eredmény

azért szerintem ettől kiírhatná a végeredményt. Mivel nem érettségiztem idegen nyelvből speciális a helyzet, nem tudtam mit írni a kalkulátorba ezért egy másik szakmai tárgyat írtam.


Pontszámítás segítség: [link]

Pontszámítás kalkulátor: [link]


Van még két OKJ végzettségem (biztonsági őr, üzletvezető), de teljesen más irány mint amire mennék úgy tudom ez így nem többletpont. Informatikára szeretnék egyébként, jelenleg is ilyen területen dolgozom csak végzettség nélkül.

Ahova szeretnék menni, ott tavaly 244-266 pont volt az elegendő.

2017. febr. 10. 11:51
 2/9 anonim ***** válasza:

Ha nem tanultál idegen nyelvet, akkor csak az érettségi eredményt duplázhatod...

Attól függően, hova akarsz menni, más-más tantárgy kell.

Általában egy kötelező, egyet pedig megadottakból kell választani.

Ennek a két tantárgynak az érettségi eredménye számít.

Ha 2005 után érettségiztél, akkor a %-os eredmény számít.

Ha előtte, akkor a 2-es 39, a 3-as 59%-ot ér. Ezt adod össze, és duplázod.

2017. febr. 10. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Igen ahova mennék két bármelyik érettségi tárgyat lehet választani. Két hármas a legjobb az (59 + 59)x 2 = 236

És, ha csinálnék egy nyelvvizsgát addig középfok angol pl? Az úgy tudom 28 pont és így 264 ponttal már lenne esélyem. Szerinted?

2017. febr. 10. 12:02
 4/9 A kérdező kommentje:

[link]


Ez alapján a június 12-i dokumentum hiány pótoló dátumig leérettségizhetek akár egy tárgyból újra, vagy nyelvvizsgát megcsinálhatok? ÉS akkor azt még beszámítják?

2017. febr. 10. 12:12
 5/9 anonim ***** válasza:

Sajnos még az is kevés. 280 a törvényi minimum.

Vagy 2 nyelvvizsga kell, vagy pl. leteszel egy informatika érettségit, ha sikerül 81%-ra, akkor már megvan a 280 pont.

De ha lesz nyelvvizsga, akkor már egy 67&-os is elég lehet.

2017. febr. 10. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
#4: Igen.
2017. febr. 10. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Igen ezt én is olvastam, de én amire jelentkeznék annak a képzése csak felsőoktatás. Csak azért, mert annak a ponthatárai 244-260 között mozgott az országban. Szóval akkor oda nem lenne elég a 261 pont például? Minek oda 280, ha a felvételi határ alatta van? Lehet nekem van igazam és kevesebb pont is elég a felsőoktatási szinthez és csak a bsc-hez kell a 280?
2017. febr. 10. 15:11
 8/9 anonim ***** válasza:
Bocs, azt hittem, főiskolára mész. Akkor elég lehet...
2017. febr. 10. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Ohh semmi gond, örülök hogy segítettél! Igen szerintem is elég lesz. A képzés egyetemen lesz(programtervező informatikus), annyi hogy felsőoktatási szint ami 2 év és nem 3. Megnéztem a mintatantervet és a különbség főleg a kevesebb matematikában és a töltelék tárgyak elhagyásában van egyébkénét ugyanaz. Ez is bőven elég lesz nekem és el tudok vele helyezkedni, mert a hiány egyre nagyobb és nagyobb lesz úgy is ebben az ágazatban azt látom. Köszi még egyszer!
2017. febr. 10. 16:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!