Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Tényleg csak azok mehetnek...

Tényleg csak azok mehetnek ide akik kitünőek?

Figyelt kérdés
A fogorvosi egyetemre tenyleg cdak azok mehetnek akiknek van ket emelt erettsegiuk minimum egy nyelvvizsga , es kitünö átlag középiskolában , és kitüno erettsegi ? Valaki tud errol valamit mondani? Ha jol lattam utoljara 380 volt a ponthatar ... Nagyon nehez ide bekerulni ? Előre is köszönöm a válaszokat :)

2017. márc. 19. 11:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
A kitűnő átlag csak akkor fontos, ha abból számoltatod a pontjaidat. De az emelt érettségi igen kell, és nem árt ha nagyon jó eredménnyel sikerül. Nyelvvizsga se hátrány, mivel egyetem mellett már nem nagyon lesz energiád azzal is szenvedni.
2017. márc. 19. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
És a felvételiből cdak azokat a tárgyakat nézik amik kellenek?
2017. márc. 19. 11:34
 3/11 A kérdező kommentje:
Például : biosz , és fizika ha jó de mondjuk a matek nem ?
2017. márc. 19. 11:35
 4/11 anonim ***** válasza:
63%
ha az átlagos pontszámítást választod akkor nem, az összes tárgyat, ha az érettségist akkor azt a két tárgyat ami kell(biosz, fizika, kémia az egyik emelt szinten)
2017. márc. 19. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Szóval ha rossz az érettségi , de jók a jegyeim akkor is van esélyem?
2017. márc. 19. 11:37
 6/11 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszaidat
2017. márc. 19. 11:39
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Emelt bioszt + kémiát/fizikát megírod 80-80%ra elég nagy valószínűséggel bent vagy átlagtól,nyelvvizsgától,többi érettségitől teljesen függetlenül.
2017. márc. 19. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2017. márc. 19. 12:11
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Mint a jövő fogorvosa, szerintem nem fog neked gondot okozni, hogy utánanézz a pontszámítási rendszernek. A tavalyi ponthatár nem 380 pont volt, hanem (emlékeim szerint) 437, a legalacsonyabb Pécsen 418-cal, az állami ponthatár annyit jelent, hogy az alatt semmiképpen se vesznek fel államilag támogatott képzésre, és azt hiszem, az ÁOK-ra 380, FOK-ra 390, de tényleg javítsatok ki, ha rosszul mondom, mert telefonról vagyok és ÁOK-ra jelentkezem. Az érettségi százalékos átlaga számít, a jegyeid száz pont erejéig, a felvételi tárgyak (emelt biosz + emelt kémia/fizika) 200 pontosak, ha hagyományos pontszámításban utazol, ezen belül úgy kerülsz a várható ponthatár felé, ahogy csak akarsz, tehát nem muszáj kitűnőnek lenned, csak érdemes (nekem pl szigorúan volt osztályozva a magyar meg a töri, mert tagozatos voltam, meg hát jó, a matek nem csúszott, és így tizenkét pontos hátrányban vagyok élből egy kitűnőhöz képest, pedig lehetünk mind a ketten ugyanannyira kompetensek, és az érettségin tízes határokon belül sokszor szubjektív faktorok is bejátszhatnak - pl nem tetszel a szóbeliztető bizottságnak, és lehúznak). Ha nem jók a jegyeid, van még esélyed duplázni, ebben az esetben a pluszpontok és a felvételi tárgyaid százalékainak összegének kétszerese adja a pontjaidat. Minden orvosis jelentkezőnek két emeltet kell csinálnia, és ha 45% felett vannak, megkapod mindkettőért az 50-50 pontot, tehát az összegyűjthető 100 mindenkinek alap, akinek van esélye, inkább a biosz + kémia/fizika érettségid számít. Ha SOTÉ-ra jelentkezel, érdemes ezeket átlag 85-re megírni, az 440 pont duplázással, igazán biztonságban meg olyan 450-nel vagy, akárhogyan is szeded össze.
2017. márc. 19. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszi , és neked milyen volt a tanulmanyi atlagod ill. érettségid ? Nem muszaly leirni ha nem szeretned
2017. márc. 19. 14:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!