Lovaglás vagy művészet?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

8.-as vagyok.El kéne döntenem,hogy a művészeti vagy a lovász iskolát válasszam.Még régebben a rajztanár óra után odajött hozzám és mézte az órán készült munkám.Hosszas nézegetés után ajálott egy művész sulit,hogy jelentkezhetnék,mert van hozzá tehetségem.Nagyon örültem hogy végre elismernek valamiben,valamihez értek.Rajzversenyre,szakkörre nem jártam soha,de szabadidőmben sokat rajzolok,és írok verseket.Versíró versenyt már nyertem..Alsóban voltak origami hajtogatások amiket csak én tudtam meghajtogatni.Csak úgy tudok tanulni ha legalabb 50 fele szinnel kijelolom a sorokat es igy szin szerint megjegyzem.Ez ösztönzött arra hogy megjelöljem az iskolát.Lóval először 12 évesen találkoztam.Szülinapom alkalmából anyukám elvitt lovagolni.Megmutatták mit hogyan kell és már csináltam is az akadályokat.Olyan jól ment,hogy nem akarták elhinni hogy először ülök lovon.Amikor kanyarodnom kellett csináltam egy western kanyart így spontán.Mondták,hogy szívesen látnának az edzéseken,tudok bánni a lovakkal.Az óta végig jártam lovagolni.A lovak szerelmese lettem.Mindkét szakág a szívemben van.Nem tudnék választani közülük.Melyik végzettséggel tudnák jobban elhelyezkedni,melyik ígéretesebb,melyikre van nagyobb kereslet?Azt még elfelejtettem írni hogy hogyha a művészsuliba mennék,valószínűleg textiles szakra akkor le tudnám tenni az érettségi vizsgát.Érdemes?Trollok légyszi kíméljenek



2017. márc. 25. 18:42
 1/3 anonim ***** válasza:
Én mindenképpen érettségizős osztályba mennék, mert a mai világban érettségi nélkül nehéz boldogulni, ezért én a művészeti iskolára szavazok. A lovaglás pedig megmaradhatna hobbinak.
2017. márc. 25. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Egyikből sem lehet megélni szóval amelyik közelebb áll a szívedhez.De ha a művész szakággal több; könnyebben tudsz egyetemre/főiskolára menni mint a lovásszal(bár azzal sem lehetetlen bárhova bejutni).De akármelyiket is választod utána muszáj főiskolára/egyetemre menned ha nem akarsz munkanélküli lenni ehhez meg kell az érettségi szóval olyan iskolát válasz ami ad érettségit.Röviden összefoglalva ha ez közül (művészet, lovász) mész valamelyikre az egyetem/főiskola kötelező lesz ha nem akarsz munkanélküli lenni ami eböl következik hogy olyan iskolát válasz ami ad érettségit.Nem akartalak lelombozni de Magyarországon ezekből nem lehet megélni de még külföldön sem.Max a művészetből de csak ha tényleg nagyon jó vagy és felfedeznek.Én is nagy lovas vagyok és nekem is az volta az álmom hogy lovász legyek de nem szeretnék minimálbérét napi 12 órát talpon lenni, a fizikai munkával nem is lenne baj.Itt Magyarországon sajna a lovászok nem a lovakkal foglalkoznak hanem csicskák(bocs a szóért).Így lovagolni se lenne időm(neked se).Az egyetlen járható út ha keresel valami jól fizető szakmát összespórolod annyi pénzt amiből tudod fizetni a ló egy éves tartási költségét és a ló árát aztán megveszed a lovat és az első év alatt(amióta meg van) összespórolod a következő év tartási díját és így tovább egész évben megspórolod a következő év tartási díját így nem terhel meg anyagilag annyira.És érdemes még egy kis pluszt félretenni ha történik valami a loval vagy szűkséges egy nagyobb befektetés (pl.: nyeregvásárlás, társpóni-ló vétel, stb...) akkor legyen olyan pénz amihez lehet nyúlni és ne az legyen hogy kevesebbet és/vagy olcsóbb kaját kelljen enni.

#lovasokésművészek

2017. márc. 26. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Nos, én lovásznak nem mennék... az egy szakmunka, aztán kész. Ahogy elnézem, benned sokkal több lehetne... ha találnál olyan munkát, amiből jól megélsz, akkor mellette tarthatnál egy lovat, bár ahhoz tényleg nagyon jó munka kell - a lótartás drága. Nagyon. Egyébként szerintem ha mondjuk festő lennél (...?) akkor abból megélhetnél... én is ebben a helyzetben vagyok, mint te... szerintem ne lovásznak menj, hanem tarts saját lovat, az értelmesebb, vagy hogy fogalmazzam meg... addig is amíg nem döntesz, látogass meg több lovász,-és művészeti sulit, menj nyílt napokra :)
2017. jún. 15. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!