Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egyszerre 2levelező tagozat...

Egyszerre 2levelező tagozat elkezdése?

Figyelt kérdés

Szeretnék az Eszterházy Károly Egyetem Természettudományi Karára jelentkezni, biológia alapszakra levelező tagozaton. A kérdésem, hogy mellette van-e lehetőségem az OE Neumann János Karára is beiratkozni mérnökinformatikus szakra, szintén levelező tagozatra?

Valamint duplán számolják így a féléveket államilag támogatottan?

Válaszokat előre is köszönöm.



2017. ápr. 3. 12:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Igen, duplán számolják. Lehetséges így járni egyetemre, bár valószínűleg ütközni fognak az órák. Én biológusként végeztem, bár én az SZTE-n és nappalin, de sosem értettem, hogy minek megy vki levelezőre, hiszen ez egy labormunka gyakorlatilag, könyvekből nem fogsz tudni mindent megtanulni, pláne nem levelezőn, ahol a fele anyagot le sem adják, el se magyarázzák rendesen. Semmi értelme belekezdeni is
2017. ápr. 3. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nem szamoljak duplan, nezd meg a felvin vilagosan le van irva, hogy nem. Amit egyidoben vegzel az 1-nek szamit.
2017. ápr. 3. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
valóban, tényleg le van írva, csak épp az ellenkezője: [link]
2017. ápr. 3. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Sajnos muszály teljes munkaidőben dolgoznom, így nem tudok nappali tagozaton tanulni, pedig szivesebben járnék arra.

Tudom, hogy a biológiával nem lehet elhelyezkedni, de én mindenképp szeretném ezt is tanulni mert nagyon szeretem, és érdekel. A mérnökinformatika viszont elég keresett, és ez is nagyon érdekel, így gondoltam erre, hogy megpróbálom egyszerre a kettőt.

Remélem lehetséges ezt megoldani, mert a hétvégéim szabadak mindig.

2017. ápr. 3. 13:57
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
De ugye azt tudod, hogy itt egyáltalán nem azt tanulja az ember, mint gimiben? Itt lesz állat- és növényrendszertan, ahol latinul kell rendszerezni az állatokat, növényeket, egy kis humbi, ahol a csontokat kell latinul megtanulni, lesz bikém 1-2, ahol elsőnek minden monoszacharid, aminosav stb. képletét meg kell tanulnod, hogy bikém2-ből fejből felrajzold a glikolízist, lesz élettan, ahol belesűrítik 2 félévbe az egész emberi szervek működését, lesz genetika, ahol számolni kell pl. kapcsoltságot, lesz bitech és még egy rakat más tárgy, mint pl. természetvédelem, növényrendszertan, növényélettan, fizika, kémia, matek prakt, srjtbiológia (ez a legfontosabb, 3 évig csak sejtekről fogsz szinte tanulni), szerves kémia, ökológia (kb. csak képletekből fog állni), állatszervtan, ahol megtanulod a halszíviet lerajzolni, meg úgy minden szervnek az evolúcióját, milyen lemezből alakult ki stb., mikrobiosz, jah és a molbi,a másik legfontosabb tárgy, jelátviteli utaktól kezdve, a transzkripció/transzlációig minden, egy kis popgen, megint tele képlettel, etológia, jah és egy csomó labor, mert minek tanulja ezt meg vki, aki aztán nem tudja használni a gyakorlatban? Nem tudja ahasználni a PCR-t?
2017. ápr. 3. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Természetesen tisztában vagyok azzal, hogy ez sokkal nehezebb,mint a gimnázium de mit csináljak, ha ez érdekel?

Tudom, hogy munkát az országban nem találnék ezzel a szakkal, de már annak is örülnék, ha levelezőn tanulhatnám, ha már valószínűleg esélyem sem lesz ezen a pályán haladni.

Én örülök neki, hogy legalább ennyi lehetőségem van. Szerintem itt az országban az emberek 90%-a nem azt tanulta és dolgozik abban ami igazán érdekli, sokan, mint köztük sajnos én is mást kell választanunk, hogy eltudjuk magunkat,vagy a családunkat tartani.

Szóval te nem érted, de sokan munka mellett, lehetőségeikhez mérten nagyon is örülnek, hogy legalább levelezőn tudnak tanulni.

2017. ápr. 3. 18:02
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Fogadni mernék a diplomámra, hogy abba fogod hagyni ha beleszagolsz, mert nagyon nem az, amit te elképzelsz. És de, van munka vele, ha elvégzed rendesen gyakorlattal együtt. Az alapszak az simán nehéz és szivítós, de tudást nem sokat ad, msc a minimum. Na azzal már van munka, főleg pdh-vel. De nem értem minek ahhoz beiratkozni egyetemre, ha ezt meg akarod tanulni. Ez egy alapozó szak, mindenből tanulsz egy keveset, 90%-ban azt, ami nem is érdekel. Miért nem mész be a könyvtárba és olvasod el azt, ami érdekel? Ott is azt fogájk neked leadni, pláne levelezőn, ahol fél napba bele van sűrítve az egész, megérteni nem fogod, elmegy az egésztől a kedved. Ahelyett már bemehetnél a könyvtárba, kiveszed az orvosi biokémiát stb. könyvet, aminek az anyaga kiteszi a tananyagot és máris ugyanott vagy.
2017. ápr. 3. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Érdekes, rengeteget olvastam és kérdeztem a témában,és 10/10ember azt mondta, hogy ez a szak túltelített, lehetetlenség vele normálisan elhelyezkedni,vagy ha valakinek sikerül, akkor csak éhbérért, vagy protekcióval. Nem akarlak sértegtni ezzel, félre ne értsd, nagyon örülök, hogy vannak kivételek.

Gondolom az is zavar, hogy miért kezd valaki egyetemet, ha nem abban fog dolgozni. Ha már fix normális munkahelyem lesz, normális fizetéssel, akkor tovább megyek msc-re, nem tudom addig mennyit fog válzozni az elhelyezkedés kérdése.

Köszönöm, hogy ennyire szívvel-lélekkel küzdesz, hogy a biológiát csak nappalin lehessen tanulni, hogy ezért még ismeretlenben is fogadni mernél, hogy abbahagynám. Biztos nagyon jó ember ismerő vagy, de gondolkozzunk már reálisan.

Ennyi erővel le se érettségizzen senki, mert minden mást megkell tanulni, aminek semmi köze ahhoz ami érdekli?

Én ezeket úgy fogom fel, hogy a sikerhez kell.

Mint mondtam, ha lesz rá alkalmam akkor tovább fogom tanulni, és igen, lehet, hogy egy könyvtárba járással szintén megtudnám tanulni ugyanazt, de szerintem előnyösebb, hogyha ugyanaz alatt az idő alatt már diplomát is szerzek belőle, nem gondolod?

2017. ápr. 3. 19:32
 9/11 anonim ***** válasza:
30%

De pont ezt mondom, hogy levelezőn nem kapod meg azt a tudást, amit nappalin kapnál. Kb. a fele anyagot adják le ott. Nálunk, akik kibuktak nappalin, azok újrajelentkeztek estire és ott boldogan elvégezték, mert semmi nehézséget nem jelentett. MERT OTT NEM TANÍTJÁK MEG A DOLGOKAT! Ez most olyan, hogy műteni otthon akarnál megtanulni. Ez egy gyakorlati szak, minden félévben volt egy csomó laborgyak, ahol meg lehet tanulni rendesen alkalmazni a dolgokat. Mi értelme, hogy mbemagolod a technikákat a jegyzetből (mert egy levelezősnek ez marad, mivel nem magyarázzák el nekik az anyagot), de nem érted, egy HPLC gép közelében sem voltál még.

Azért mondom, hogy abba fogod hagyni, mert ezt nem lehet úgy elvégezni, hogy hm érdekel a biológia, amit középsuliban tanultam, tök jó vannak csigák meg egy kis emberi szerv és akkor már ez is menni fog. Lehet, hogy levelezőn nem szivatják agyon a diákokat, mint nappalin, azzal nem nehezítik még meg a dolgot, de mikor több száz oldal latint kell megtanulni, tök feleslegesen, mert ezt elfelejti az ember pár hét múlva, akkor majd elgondolkozol, hogy megérte-e csak úgy hobbiból itt szo.ni.


Felvenni azért nem fognak sehova, mert ez egy kutató szak, nem azt fogod dolgozni, hogy sorolod, hogy hogy működik a vese, hanem választasz egy szakterületet pl. molekuláris biosz, genetika stb. és akkor LABROBA kísérletezel, tudod használni a gépeket stb. De mivel te levelezőn ezt nem tanultad meg, még csak élőbe nem is láttad, így nem is tudod használni. Ez a munka abból áll, hogy akár reggeltől estig bent vagy a lborba a kísérlet miatt, mert a muslicák nem fogják megvárni, hogy otthon megfőljön a kaja, vagy h elmenj a gyerekért az oviba, folyamatosan publikálni kell stb. Így, hogy én már elvégeztem és benne vagyok a szakmában, telejsen abszurdnak látom, hogy vki csak azért, mert vmicskét érekli a biológia, erre a szakra jöjjön, pláne levelezőn és úgy, hogy konkrét célja sicns vele. Időpocsékolás.

2017. ápr. 3. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Azt nem mondtam, hogy nincs vele konkrét célom, és senkinek sem kell megmentenie engem a "fölösleges tanulástól".

Elgondolkoztam amúgy most, azt írtad, akár reggeltől estig bent vagytok a laborban a kutatás fontossága miatt, ehhez képest minden válaszomra fél órán belül reagálsz, nem keveset már dél óta, pedig hétfő van, köztudottan munkanap.

De félre is teszem a kötözködést, mivel te is normálisan tudsz kommunikálni.

Nagyon kicsi korom óta a biológia a mániám, úgy is álltam hozzá, hogy biztos, hogy valami ehhez szorosan kapcsolódó munkám lesz, ha "nagy leszek". Napjaim nagyon sok részét a témában való olvasással, videó nézéssel töltöttem.

Most, hogy itt állok az érettségi küszöbén, jobbnak látom tisztában lenni az esélyekkel.

Nem azt mondom, hogy gyerekeim vannak, akiket el kell tartanom, mert nincsenek, viszont nem éppen gazdag családból származom. Amint betöltöm a 18-at dolgoznom kell, a családomnak segítenem. Így hát érthető módon, nem valószínű, hogy a nappali tagozatra lenne időm. Pedig mint mondtam nagyon örülnék ha lenne rá lehetőségem. De ha nappalira jelentkezek, és mellette teljes munkaidőben dolgozok, akkor megint ott tartok, mintha levelezőre járnék, mert nem lesz rá időm, ha ellógom az iskolát munka helyett annak mi értelme van? Igazad van abban, hogy hatalmas lenne a lemaradásom egy nappalissal szemben, de én nem az a fajta ember vagyok, aki egykönnyen feladja az álmait. Azért mert valaki nem tehetős családba születik az már ne is próbálkozzon?

Igen is, vannak céljaim ezzel kapcsolatban, csak hosszú lenne leírni, és igazából nem is kapcsolódik a kérdéshez.

Az infómérnökivel elvileg nagyon jó munkahelyeket lehet találni, és segítségem is lenne benne, ezért választottam ezt kezdésnek, hogy biztos talaj legyen a lábam alatt, mivel nem szeretnék életem végéig egy gyárban dolgozni, vagy a sparban a pénztárban. Ha te azt mondod, hogy msc-vel simaügy az elhelyezkedés, akkor miért mondja mindenki más azt, hogy nálunk az országban szinte lehetetlen?

2017. ápr. 3. 20:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!