Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egyszerre 2levelező tagozat...

Egyszerre 2levelező tagozat elkezdése?

Figyelt kérdés

Szeretnék az Eszterházy Károly Egyetem Természettudományi Karára jelentkezni, biológia alapszakra levelező tagozaton. A kérdésem, hogy mellette van-e lehetőségem az OE Neumann János Karára is beiratkozni mérnökinformatikus szakra, szintén levelező tagozatra?

Valamint duplán számolják így a féléveket államilag támogatottan?

Válaszokat előre is köszönöm.



2017. ápr. 3. 12:13
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Te döntésed, én csak rá akarok világítani arra, hogy te ezt most jó ötletnek gondolod, de nagyon nem gondoltad ezt át rendesen. És igen, én is szerettem világéletembe a biológiát, a pocsolyából vettem mintákat, amiket a kis mikroszkópomba nézegettem. Mint mindenki más. A gyerekek, tinik kb. fele ezt csinálja, attól még nem kell ilyen szakra menni, mert a 300 emberből, amennyit felvesznek véente, ebből kb. 200 kihullik az első évben. Nálunk is ez volt.


Alapszakkal laborsegéd munkát fogsz tanlálni, ha találsz. Nem sok esély van rá. De ehhez érteni is kell hozzá, de levelezőn nem fogod megkapni azt a tudást, ez 100%.


Mesterképzéssel már találhatsz munkát, Pesten. Vidéken is van 1-2 munka, ha nagyon nagyon szerencsés vagy és van munkatapasztalatod. De általában ha már itt van az ember, megcsinálja a pHD-t, mivel alapból 99%-a, aki erre a szakra jár, csúszik min. 1 évet. Lehet egerbe nem olyan nehéz a szak, van 2 ismerősöm onnan, de nálunk az SZTE-n össz-vissz 10-15 embert ismerek, aki nem csúszott a közel 1000-ből, amennyit onnan ismerek. Ők mind PHD-ra is mentek, mert ez az életük, hogy a laborban vannak.

Az, hogy neked ismerőseid, akik innen onnan tájékozódnak, mit mondanak, az engem nem érdekel. Én végig jártam ezt, tudom hogy megy.


Röviden összefoglalva: Bsc-vel alja laborsegéd munkád lesz. Ha el is jut msc-ig úgy, hogy nem adod fel, akkor nagyobb esélyed van munkát találni, de ha nem teljes gőzzel akarod csinálni, tehát minden szabadidődet a laborba töltöd és a konzulensed talpád nyalod, akkor nem sokkal több esélyed van, mint ha csak egy bsc-t csináltál volna.


És miért válasszolgatok? Mert én rég otthagytam ezt a szakmát, baromi unalmas egész nap a PCR mellett ácsorogni, pipettázni ide-oda stb. Csinálja az, akinek nincs élete. Mi a párommal csináltunk egy szoftverfejlesztéssel foglalkozó céget, kitanultam ezt a szakmát és ebben dolgozunk mindketten.


Jah és a mérnökinfó a másik legnehezebb TTIK-s szak a biosz mellett, 100%, hogy a kettő nem fog menni együtt, még levelezőn sem.

2017. ápr. 3. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!