BME vagy Óbudai egyetem?

Figyelt kérdés
Villamosmérnöki karra melyik az ajánlott?

2017. ápr. 17. 09:53
 1/7 A kérdező kommentje:
Esetleg a Miskolc vagy Debrecen is szóba jöhet.
2017. ápr. 17. 09:57
 2/7 anonim válasza:
42%

Szia!


Én BME-re járok, azon belül mérnökinformatikusi szakra.

Gondolom az a kérdésed, hogy villamosmérnöki szakra melyik a legjobb választás. Szerintem a BME, de ha dolgozni is szeretnél később egyetem mellett, akkor ne a BME. Teljes idődet elveszi. Óbudain is elég jó a képzés.

2017. ápr. 17. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
79%

Az attól függ. Ha írnál magadról pár szót, akkor jobb tanácsot lehetne adni.

Tőlünk mentek át OE-re, és ott nem buktak ki, itt meg volt aki, többször kezdett neki az első félévnek, és az sem sikerült. Nem azt mondom, hogy a BME jobb! Csak ezt például mérlegelni kell. Te mennyire vagy tanulós, mennyire tudsz megérteni dolgokat magadtól, mik a terveid, stb.

2017. ápr. 17. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Szorgalmasnak mondanám magam, matek elég jól megy, elhelyezkedést még nem gondoltam át.
2017. ápr. 17. 14:59
 5/7 anonim ***** válasza:
56%
Az előzőnek csak annyit, ha magadtól meg tudsz érteni bármit, akkor elég ha csak vizsgára mész a be a MIT-en is. Ha magadtól meg tudsz tanulni, érteni bármit, akkor fölösleges a BME VIK-re menned, mert ugyanazt meg tudod magadtól tanulni, ha bármelyik egyetemre mész és ez esetben miért szívatnád magad a BME-VIK-en.
2017. ápr. 17. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
39%

Kandón vagyok már egy ideje. Itt gyakorlatiasabb a képzés, kissé talán jobban az iparra készít fel, mint a BME. Arra számíts, hogy ott sokkal több olyan dolgot kell majd tanulnod amit nagy eséllyel soha nem fogsz használni és úgyis elfelejted.

Óbudai nem annyira véres, hogy ne legyen szabadidőd, így pl. tanulhatsz mélyebben elméletet, amit pl órán nem adnak le, de téged érdeke, haszosnak gondolod.

2017. ápr. 18. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
58%
Ha emelt érettségi is jól megy 70%+, akkor nyugodtan menj a BME-re. Azért nem annyira vészes, mint egyesek leírják. Persze egy szóval se mondanám könnyűnek. De miért is kéne annak lennie? Szerintem valamennyi egyetemen van szívtatás, de ez nagy mértékben az önálló tanulást jelenti. Ha tanulsz rendesen nagy meglepetések ritkán érnek.
2017. ápr. 25. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!