Ez így működhetne?

Figyelt kérdés

Debrecenbe jártam egyetemre, de az ottani szakomat otthagyom, és szívesebben mennék át Pestre majd jövő szeptembertől. Egy emelt érettségit tettem angolból, az 51%-ra sikerült sajnos csak, pedig angolból nem vagyok annyira kezdő, a középfokú nyelvvizsgám elsőre meglett, de az emelten elcsúsztam. Amit kinéztem az ELTE-n, a szabad bölcsészet szakot, ott 411 volt a tavalyi ponthatár. Nekem sajnos csak 355 pontom volt tavaly. Egyik ismerősöm mondta, hogy lehet, hogy van olyan lehetőség, hogy leteszek egy középszintű angolt, az szerintem sikerülne olyan 90%-ra, és azt mondta, hogy attól az emeltem is megmarad, szóval az emeltes követelmény is teljesítve van. Én viszont szeretnék biztosra menni, és az érdekelne, hogy azzal, hogy tennél egy új középszintűt, nem törlődne-e az emeltem, mintha le sem tettem volna anno? Remélem érthető a kérdés, eléggé nyakatekertre sikeredett ez a megfogalmazás.

Az álomszakmám az a kommunikáció és médiatudomány lenne, de pofátlanul magas a ponthatár minden évben, pszichológiára hamarabb jutok, mint kommédiára, és szerintem ez annyira nem igazságos, mert azért a két szakirány között van némi különbség, a pszichológia sokkal komolyabb. Esetleg valaki írhat véleményt arról is, hogy más pesti egyetemen milyen a szabad bölcsészet szak? Az olyan kommentek, mint büfészak, az nem érdekel, éppen elég helyen olvastam már az őszintét megvallva, de mégis voltak egészen kedvcsináló megnyilvánulások a szakról, és azoknak sikerült meggyőzniük. Attól aggódom, ha mondjuk a Károli-ban, vagy a Pázmány-ban jelölöm be, és felvesznek, akkor túlnyomórészt vallástudomány lesz, én viszont nem azzal a részével szeretnék foglalkozni.

Válaszotokat előre is köszönöm, mindenkinek megy majd a zöld pacsi. :)



2017. ápr. 28. 18:27
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Törlődni nem törlődik semmi, de ugyanabbòl a tárgyból ugyanarra a szakra csak az egyikkel számolhatsz - vagy emelt, vagy közép. Ha követelmény az emelt angol, akkor az emelt angolból fogják számolni a pontjaid, nem a középből.
2017. ápr. 28. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Igazságos vagy sem, a ponthatárokat a jelentkezők pontszáma határozza meg. Ahova magas az állami ponthatár, ott erős a túlképzés.

Az ismerősödnek nincs igaza, természetesen, ha középszinten teljesítesz egy tárgyat, vagyis a középszint százalékával számítod a felvételi pontszámodat, akkor nem kapod meg az érte járó pluszpontot akkor sem, ha van mellette egy egyébként nem beszámított emelt érettségid. Tedd le újra az emeltet vagy emeltezz egy másik tárgyból. Egyébként egy 90 százalékos középpel nem jársz jobban, mert az 90 érettségi pont és 0 pluszpont, az 51 százalék pedig 51 érettségi pont és 50 pluszpont. Vagyis 100 százalékos középpel se lenne olyan előnyös a pontszámításod, mint egy emelttel, kivéve, ha duplázol.

2017. ápr. 28. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
53%
Egyébként attól, mert egy egyetem egyházi finanszírozású, nem csak papnak tudsz ott tanulni, a fő szempont a tudás átadása, nem a vallási képzés, szóval ettől nem érdemes paráznod.
2017. ápr. 28. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!