Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » HA megbuktam 11. -ben de az...

HA megbuktam 11. -ben de az érettségim 100%-os lesz és emelt szintűt is irok akkor van esélyem bejutni egy jó egyetemre vagy fősulira?

Figyelt kérdés

2017. ápr. 29. 01:58
 1/7 anonim ***** válasza:
92%
Mégis miből akarsz 100%-os emeltet írni, ha szabad kérdezni? Felvi.hu-n megtalálsz mindent. Van jó egyetem, ahol jó szakra 360 a ponthatár, és olyan is ahol 460.
2017. ápr. 29. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Például matematikából és történelemből, de a kérdésből azt szerettem volna kihozni hogy ha még így is hogy megbuktam 11-be mehetek-e egyetemre vagy fősulira.
2017. ápr. 29. 04:13
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen, bár azt valljuk be, bukás után minimális az esélye a 100%-os érettséginek. Még kitűnőként is. Főleg törinél, ahol szubjektíven és objektíven is osztályoznak.
2017. ápr. 29. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
73%
Mondjuk, első körben tanulj meg számolni (úgyis kell érettségire is), és akkor ki tudod számolni, hány pontod lehet.
2017. ápr. 29. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Olyan effektíve nincs, hogy megbuksz. Ha megbuksz, akkor kell pótvizsgázni a nyáron, hogy mehess 12-be, vagy újrajárod az osztályt.


Ha meg érettségizni szeretnél, akkor meg kell legyen az összes osztály, ami a rendes érettségi előfeltétele. Estin is úgy járnak, hogy attól függően hány osztályuk van meg, a hiányzóakat be kell pótolni.


Az érettségi sikeressége meg mázli kérdése is.

2017. ápr. 29. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Az érettségije senkinek nem lesz 100 százalékos, legalábbis nagyon kicsi rá az esély, hogy valaki öt kétrészes vizsgában egy grammnyi hibát ne ejtsen. Sokszor nem is csak a te tudásod, hanem a javító tanár szubjektív megítélése is beleszámít. Mindenesetre, ha rosszak a jegyeid, de a felvételi tantárgyaidból jól érettségizel, duplázhatsz, és így a jegyeid nem számítanak bele a felvételidbe.
2017. ápr. 29. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

A történelemmel sosem volt problémám mindig is ötös voltam belőle. :) Szerencsére nagyon jó tanáraim vannak. A matekból nem vagyok a legjobb de folyamatosan tanulok úgy hogy egy év múlva már tudni fogom ha nem is 100 %-ra de egy -70-80%-ra megpróbálom feltornázni. Egyébként meg a rosszindulatú hozászolásokat hogy először meg kéne tanulni számolni és ki lehetne számolni a pontokat kérem ezek menjenek tovább, mert ez nem válasz a kérdésre. :) Tudtommal pedig ez egy olyan oldal ahol válaszolnak arra amit kérdezek. :)

A másik pedig, hogy nyilvánvaló, hogy pótvizsgáznom kell csupán az érdekelt, hogy még így is bekerülnék-e egy egyetemre/főssuilra, hogy ha megbuktam. :)

Mellesleg a válaszokat köszönöm ! :)

2017. ápr. 29. 16:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!