Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Psz mellett jogász levelezőn...

Psz mellett jogász levelezőn (szte)?

Figyelt kérdés
Szerintetek lehetésges a kettő együtt? a psz 3. év indulásával szeretném elkezdeni. Később, ugyanolyan teljes körű jogásznak fogok "számítani"? Papíron tudom, hogy igen, hiszen a levelező sincsen beleírva.

2017. máj. 6. 19:30
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Pontosan nem elvárás mind a kettő sehova, de egyik a másiknak előnyére válhat. A jog úgymond minden szakterületre jo majdnem, minden hova ad egy pluszt, rosszat nem teszel vele. Es ha esteleg elvégzem a jogot, akkor egy vállalati jogtanácsos pozícióba ugy gondolom előnyben vagyok egy psz diplomával, mint anélkül.
2017. máj. 10. 06:43
 12/18 anonim ***** válasza:

Kérdező: a 150 oldal az smafu. Egy-egy vizsgára sokszáz vagy ezer oldalt kell elsajátítani.

De nem ez a legnehezebb, ez csak fárasztó és időrabló. A legnehezebb az, hogy a megfelelő gondolkodásmóddal és logikával tudd ezt az anyagot átlátni és értelmezni.

2017. máj. 10. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Egyébként nem, nem tudnád elfogadtatni a jelenleg felületesen tanult tárgyakat, mert köszönőviszonyban sincsenek a laikusoknak oktatott jogi felszínkapargatók ahhoz képest,ahogy azt egy szakmabelinek tanítják.
2017. máj. 10. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

Bocsánat, a 150 oldal nem a vizsgaanyag. Az csak a 2. zh anyaga. a Vizsgaanyag olyan 300 körül lehet, mert két zh-t írunk a félévben a tárgyból. Nem tudom, hogy mennyi van a jogon, ezért tettem fel a kérdést.


Másrészt igen, nyilvánvaló, hogy mi nem úgy tanuljuk a jogi tárgyat, mint a jogászok, hiszen nekünk legfőbb tárgyaink nem jogi kurzusok. Viszont ebből adódóan el tudom fogadtatni a statisztika, közgáz tárgyakat, mert természetes, hogy azt meg mi tanuljuk részletesebben.


De a jogi tárgyaknak is utána fogok kérdezni, mert a szociális jog pl a jogon meg a közgázon is választható, és ráadásul ugyanaz a tanár is tartja, a kurzus hossza is ugyanannyi. De egyértelmű, hogy megérti az ember, ha nem fogadják el.


Csak azért kérdezek ennyit, mert nincs rálátásom a jogra, hiszen nem járok oda, csak szeretnék, vagy legalábbis gondolkozok rajta.


A kérdésem, hogy mennyivel lennék hátrányban, hogy én a jogot 27 évesen végzem el, és nem 24-25? Nyilván utána 3 év gyak, aztán szakvizsga, szóval 3 évvel el vagyok csúszva. Ez mennyire mutatkozik meg a munkaerőpiacon? pl 27 évesen olyannal kell versenyeznem, aki 24 éves, és jogi munkakörre pályázunk. Vagy esetleg ha olyan a munkakör, hogy előny a közgáz végzettség, akkor még előnyben is vagyok az éltekorral is számolva?

2017. máj. 10. 11:00
 15/18 anonim ***** válasza:

Kérdező, nekem nem volt olyan vizsgám a jogon, amire csak 300 oldalt kellet volna megtanulni. A többszörösével számolj, vizsgánként. Plusz egy jogász nem úgy tanul,mint másutt, azaz nem lényeg kielemeléssel,hanem mindent, a legtöbbször betűre.


Ezt kalkuláld bele.

2017. máj. 10. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Nézd, ennek én így nem látom értelmét, és nem a kor miatt, az szinte irreleváns. Egyszerűbb, ha beszélsz (azaz nem nyelv vizsgázol belőle,hanem valóban beszélsz) 2-3 nyelvet, szakmai szinten. Egy szakmai angol-orosz kombóval meg van oldva az életed, főleg, ha van mellé egy tűrhető franciád.


A szakodon belül kellene inkább specializálódnod,az többet ér a piacon,mint pár össze-vissza diploma. Pl.jogi szakokleveles közgazdász vagy ilyesmi, a nyelvekkel.

2017. máj. 10. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
jogi szakokleveles közgazdászra gondoltam már, csak az szintúgy költségtérítéses, és akkor már miért ne merüljek bele jobban, ha az 2 év, ez meg még plusz 3. A jog nálam olyan bakancslista szerű dolog, mert szeretem, csak amikor pszre jelentkeztem, nem éreztem, hogy akkora kapcsolati tőkém lenne a szakterületen, hogy joggal el tudjak helyezkedni. A kettő együtt biztos nem hátrány, nyelveket utálom, angol középfok megvan a diplomához, csak szakmai kell, nem szeretem őket.
2017. máj. 10. 11:49
 18/18 A kérdező kommentje:

Emellett féltem attól, hogy belebukhatok az egyetembe, mert előtte nem nagyon tanultam, ezért jogra sem mertem jelentkezni. Most igaz, hogy csak 1 éves tapasztalatom van, ami nem igazán sok, de legalább mégis benne vagyok már és belelátok az elejébe.


A koromat ha nézzük különben, nem tudom mennyire hátrány a 27-28 évesen szakvizsgázottakkal, mert bíró és ügyész ha jól tudom 30 éves kortól lehet, szóval az esetben nem sokkal vannak előrébb.

2017. máj. 10. 11:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!