Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit tegyek? Eléggé elrontottam...

Mit tegyek? Eléggé elrontottam az érettségit. (Bővebben lent)

Figyelt kérdés

Bioszból és kémiából emeltszintűt írtam.

Rengeteg munkát öltem bele 4 éven át tanultam mindennap szorgalmasan. Bioszból ígyis csak legjobb esetbe is 60%ot várok kémiából 45% körül szóbelivel együtt.

Az álmom a gytk volt de tudom ez már nem jöhet össze.

Szerintetek érdemes lenne jövőre újrapróbálnom jövőre?

Nagyon el vagyok keseredve.


2017. máj. 20. 10:53
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
66%
A szaktanarok szerint. De a diakok irtak az erettsegit :D
2017. máj. 20. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
0%
Jah csak ami könnyu mondjuk egy tanarnak nem biztos, hogy a diaknak is az! -.-
2017. máj. 20. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
Ebben gondolom azert egyetertunk?!
2017. máj. 20. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

Képzeld már 2 éve leérettségiztem 1 éve pedig emelteztem ötös lett! Örülnék ha nem minősítenél le embereket meg nem alkotnál véleményt! Edulinon volt szavazás ott igen is eldőlt, hogy nehéz volt e vagy sem 5000 szavazatnak már csak hisz az ember! Objektivitásról ilyen esetben nem érdemes beszélni! Na de én nem is veled akartam diskurzust folytatni!


Kedves kérdező! egyetértek nehéz volt! kémia pl 61% emelten volt nehéz sok sikert kívánok a szóbelihez teljes szivemből! :))❤

2017. máj. 20. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Tudod egyáltalán, hogy mit jelent az objektivitás? Az érettségi megítélését felesleges szubjektív siránkozás alapján megítélni, mert ennyi erővel az országos versenyt nyert, elit iskolai tanulónak meg marha könnyű volt - sőt, dedós szintű...


Teljesen értelmetlen, amit írsz, semmi kohézió nincs a mondataid között.

Arra nem tudok reagálni, hogy örülnél, ha nem alkotnék véleményt. Az alkotmányos jogommal nem fogok csak azért nem élni, mert ez neked örömet okoz.


Egyszerűen nem lehet komolyan venni a véleményedet. Ha nem értesz egy szót (objektivitás), akkor miért nem keres rá a jelentésére? Így csak feleslegesen generálod a feszültséget az érettségizőknél.


Nem, nem volt nehéz az érettségi. Ettől még sikerülhetett valakinek rosszul, vagy nem úgy ahogy várta. Ez pedig sarkallhatja arra, hogy arra szavazzon, hogy nehéz volt. Mert neki az volt. Mert az eduline-os szavazás SZUBJEKTÍV. (És megjegyzem, nem is reprezentatív!)


Objektíven nézve viszont levonhatóak következtetések: ha objektíve nem volt nehéz az érettségi, akkor a legtöbb embernek valószínű jól sikerült, tehát a pontok magasak lesznek,a Kérddező pedig nem készült fel kellően (de szerencsére jövőre ugyanúgy van lehetősége érettségizni és bekerülni is).

Ha objektíven nézve nehéz volt az érettségi, akkor pedig valószínű mindenkinek az volt, így lehet "reménykedni", hogy a ponthatárok alacsonyabbak lesznek.


Kérdező, arra próbálj rákeresni, hogy a szaktanároknak, hozzáértőknek mi a véleménye az emelt bioszról, kémiáról. Esetleg a saját tanárod véleményét is kikérheted. Egy lkeseredett, csalódott érettségizők csak a saját SZUBJEKTÍV tapasztalatát adja át neked (valószínüleg), amivel te nem sok mindent tud kezdeni.


(UI.: A dolog pikantériája, hogy én is két éve érettségiztem. Mégis úgy érzem, mintha fényévekre lennék tőled, kedves "Vitapartnerem". Azért ennyi idő távlatából már csak át tudja látni az ember működését, nem? Legalábbis én ebben a hitben éltem eddig.)

2017. máj. 20. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Nem készült fel kellőképpen:


"Rengeteg munkát öltem bele 4 éven át tanultam mindennap szorgalmasan."


Hagyjuk is. Te nem tudhatod, hogy ő hogy készült erre máris minősíted. Szeretek vitázni de te már másokat minositesz es provokalsz ezert az ertelmes vitapartner innentol mar nem vagy! Sajnalom, hogy igy alakult.

2017. máj. 20. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Nevtséges vagy, az egészet feltételes módban írtam. Szövegértés egyes, leülhetsz.


És attól még, mert ennyit készült, nem biztos, hogy megfelelően tette..

Nem én provokálok és minősítek, hanem te vagy az, aki nem tud reagálni az érveimre és a normális kijelentéseimre. Idehánysz értelmetlen és minden logikát mellőző mondatokat.


Külön gratulűlok ahhoz, hogy ezt sikerült a mondandómból kiragadnod.

2017. máj. 20. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%
még ne temesd! szerintem GYTK-n biztos nem lesz magasabb a ponthatár idén. a kémia szerintem is borzasztó volt, és még nagyon sok ember szerint. tavaly egyedül a Semmelweisen volt 400 felett, és amúgy is jó szóbelikkel még sokat javíthatsz. fel a fejjel!:)
2017. máj. 20. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:

Kedves kommentelők! Köszönöm szépen a biztatást egy kicsit meg bizakodok hátha jo lesz a vége. :)

Szerintem a kemiabol en minden tolem telhetőt megtettem. Ha nem jon osszd jovore adok meg egy eselyt mindenndek. Ugylatszik ehhez az erettsegihez 4 evnyi tanulas is keves volt.

2017. máj. 21. 11:16
 20/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem az számít, hogy mennyit tanulsz, hanem hogy hogyan. Lehet, hogy rossz a módszered. Ezen is érdemes elgondolkodni! Az egyetemen is meg kell majd találni a legokosabb tanulási módszert.
2017. máj. 21. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!