Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ti megpróbálnátok harmadjára...

Ti megpróbálnátok harmadjára is az orvosi egyetemre való bejutást?

Figyelt kérdés

Idén újra érettségiztem biológiából és kémiából emelt szinten, de nagyon úgy érzem, hogy nem sikerült túl jól.

Ti megpróbálnátok harmadjára is bejutni?



2017. máj. 27. 09:55
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Ha az minden vágyam, hogy orvos legyek, igen.
2017. máj. 27. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%

2 ismerősöm is 3. alkalommal próbálta idén.

Ami engem illet, nem tudom. Attól függ, milyen felkészülés mellett milyen eredményt értem el korábban, ami nem volt elég - illetve, hogy mi a B terv.

2017. máj. 27. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%
Én megpróbáltam.
2017. máj. 27. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim válasza:
100%
Én igen.Ha ez az álmod próbáld meg.Amúgy meg nagyon jó szakma is
2017. máj. 27. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat!

Ha nem sikerulne iden, szivem szerint ujra megprobalnam, csak annyi a problemam, hogy a legtobb ismerosomet mr tavaly felvettek orvosira, vagy igazabol ahova szerettek volna menni es mar ezert elitelnek vagy hogy fogalmazzak.

Persze nem az emberek velemenyevel kell foglalkozni, csak elegge fusztralo tud lenni, hogy emiatt nincs egy baratom sem, mert ok mar az egyetemen vannak.

2017. máj. 27. 16:08
 6/24 anonim ***** válasza:
100%

én is azt tanácsolom, hogy gondolkozz el miért nem értél el jó eredményt eddig

ha az az oka hogy nem tettél bele elég energiát, akkor próbáld meg tényleg nagyon összeszedni magad és begyakorolni az anyagot

ha viszont ez a max ami tőled telik, és úgy nem megy, akkor a helyedben inkább elgondolkodnék egy másik irányon

azért még ne add fel idén a bekerülést, idén nehezebbek voltak az emelt biosz és kémia mint tavaly

2017. máj. 27. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
89%

Nezd meg, hogy a tavalyi es az idei eredmenyed kozott mennyit fejlodtel, es ebbol kalkulald ki, hogy mennyit erhetnel el jovore.

Ha ez elegnek tunik, probalkozz tovabb, ha meg az is messze van, akkor tudomasul kell venni, hogy az orvosira kb. negyszeres tuljelentkezes van minden evben es nem veletlen, hogy a jelentkezok haromnegyede nem kerul be.

Van, aki azt mondja, barki bekerulhet, aki tanul. :D

Na ez nem igy van.

Tudomasul kell venni, hogy nem mindenki kepes azt a kovetelmenyt teljesiteni, barmit is csinal, egyszeruen nem oda valo, magas neki a lec.

Arrol nem is beszelve, hogy ha a bejutas ilyen nehezkes, mi lesz utana?

2017. máj. 27. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
59%

Nem akarok megsérteni senkit a kommentemmel, én őszintén azért írom ezt, hogy segítsek. Ha második nekifutásra sem sikerül bejutni, az azt jelenti, hogy azalatt a plusz idő alatt, ami a normál érettségid és a javító között eltelt (gondolom egy év), az alatt nem sikerült megtanulnod az anyagot. Fell kell tenned a kérdést, hogy miért lehet ez, és sajnos itt nincs nagyon jó válasz. Ha minden energiádat ebbe fektetted az elmúlt egy évben és így sme jött össze, akkor valami bja lehet memóriáddal. Ha pedig nem fektettél bele elég energiát annak ellenére sem, hogy tudtad, hogy hov aszeretnél bejutni, akkor le kell vonni a következményt, hogy az orvosin kibuknál a másodév vége előtt, esetleg csúszni kényszerűlnék majd sokat. Elrettentésképpen: harmadévben patológiából egy 1100 oldalas A4-esnél nagyobb méretű könyv tartalmát kell megtanulni, és ez csak egy szigorlat a négyből ekkor. A bioszérettségi anyaga mennyi? Nem több 300-400 A5-ös méretű oldalnál, amik tele vannak jó sok ábrával. Aztán ott van az anatómia, ami kő kemény seggelés, a világ legunalmasabb dolga az anatómiát magolni. Két év alatt kb 5000 oldal tartalmát kell szintetizálnod (csak a viszonyításképp ez majdnem 20 kg-nyi könyv).

Szóval magadba kell nézned, és el kell döntened, hogy van-e benned annyi erő, hogy ezzel szembenézz és megküzdj vele.

2017. máj. 27. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
*nem következményt, hanem következtetést
2017. máj. 27. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:

Azért a biológia emelt nem 300 oldal :D

Ha valaki tényleg jól akarja tudni akkor megtanulja Szerényi Gábor Biologia I-II ami kb 1200 oldal (és nem A5) ha közepes elég neki (ami simán lehet 90%+) akkor mozaik ami kb 700 oldal

A többivel egyetértek. :D

2017. máj. 28. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!