Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ti megpróbálnátok harmadjára...

Ti megpróbálnátok harmadjára is az orvosi egyetemre való bejutást?

Figyelt kérdés

Idén újra érettségiztem biológiából és kémiából emelt szinten, de nagyon úgy érzem, hogy nem sikerült túl jól.

Ti megpróbálnátok harmadjára is bejutni?



2017. máj. 27. 09:55
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
50%
10-es, azért ne túlozz! A Mozaikban is sokkal több van, mint ami a 90+%-hoz elég! - kérdező, ha egy évet csak erre szántál, és nem sikerül eleget javítani, akkor lehet, hogy a motivációddal van a gond.
2017. máj. 28. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
50%
Akár 1200 akár 700 vagy 300. Egy év alatt nem nehéz megtanulni. Nekem most két hetem van úgy 1500 oldalra és a jelesre pályázom. És itt orvosin a 90% fölötti jelenti a jelest. Szóval nincs lehetetlen, csak akarni kell. :) Fel kell kötni a gatyát kedves kérdező! :)
2017. máj. 28. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
Lehet hogy kicsit túlzás de én ezt tettem, igy szinte az összes kérdés csuklóból ment szóval ha valaki tényleg nagyon be akar kerülni akkor vágja be azt és kész. Ennyi idő alatt ez nem lehet probléma. Orvosin ugyis ennél csak durvább lesz, jó kicsit hangolódni :D
2017. máj. 28. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
100%

Minden további nélkül, sőt negyedszerre is mint ahogy tettem. Felvettek. Az bullshit hogy ha valaki nem jut be az egyetemre elsőre másodikra, akkor nem fogja bírni az iramot. Én speciel évfolyam második vagyok, annak ellenére hogy a családból mindenki azt mondta 5 percíg nem bírom majd az egyetemen.


Főleg akkor szoktam mosolyogni (na jó a pofájába röhögni), amikor elitegyetemről jött csontnélkül bekerült énhakinemakirály srác/nő az első vizsgák egyikén kihullik. Az érettségi nem vetíti előre, hogy az egyetemen ki hogy fog teljesíteni. Persze igen rengeteg az anyag, ez tény, pontosan tudom mennyire jó érzés nem egy medikus társamnak felsőbbrendűnek beállítani magát.


Amúgy ismerek kardiológus szakorvost akit harmadjéra vettek fel, sőt traumatológus főorvost is akit ötödjére, mindketten kiváló szakemberek.

2017. máj. 28. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:

Koszonom szepen a valaszokat! Igy belegondolva sajnos a motivacioval es a kitartassal lehetett problema, mert mar kezdtem kicsit belefaradni, illetve ugy gondoltam masodjara mar biztos meglesz. Eddig nagyon jo tanulo voltam, biosz es kemia versenyeken elso szoval nem hiszem, hogy a tanulassal lett volna a baj.

Az utolsonak pedig kulon koszonom szepen a biztato es motivalo irast! :)

2017. máj. 28. 10:12
 16/24 anonim ***** válasza:
100%

Ha valóban orvosira szeretnél menni, akkor ne add fel. Én az idén érettségizem, lehet, hogy nem sikerül bejutnom elsőre. Ha így alakulna, akkor megint megpróbálom jövőre. Az egyik ismerősöm harmadszorra jutott be, ezután gond nélkül vette az akadályokat. Sikeresen végzett, jelenleg pedig tanít az egyetemen, ahová járt.

Még az is lehetséges, hogy nem is lett olyan nagyon rossz, és felvesznek :)

Tegyél meg érte mindent, hogy sikerüljön legközelebb. Sok sikert, kívánom, hogy elérd a célod!

2017. máj. 28. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
100%

Akár huszadjára is megéri ha komolyan orvos akarsz lenni, illetve érzel magadban kellő ambíciót, motivációt, elhivatottságot és kitartást a szakma iránt.

Ne add fel!

Hidd el ha valamiben igazán hiszel, elfogod érni!

Ahogy az előttem lévők is írták, nem ez fogja meghatározni, hogy később milyen jó leszel az adott szakmába.

Kitartást! Én úgy gondolom ha végre sikerülni fog, akkor pontosan tudni fogod mekkora melóval járt, mennyi időt nyomtál bele, hogy az érettségi úgy sikerüljön.

Azt pedig ne feledjük el, hogy az érettségi mindenkinek van.

Nem véletlen van olyan komplexen összeállítva témakörökből és feladattípusokból is egyaránt.

Ebből kifolyólag eléggé ritka is a 100%-os érettségi dolgozat.

Ha felvesznek érezni fogod, hogy mennyi időt öltél bele.

Ennek hatására nem is fogod veszni hagyni a lehetőségeidet.

Sok sikert!

Ne add fel!!!

2017. máj. 28. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
Szia! Én is ugyan azt érzem, hogy elfogytam lelkileg, 2odjára próbálom (őszi érettségiken is voltam) az orvosit úgy, h rendes érettségi időszakomban nem jelentkeztem rá, nem tudok egyetérteni az előző válaszolókkal, akik azt mondják, h aki nem jut be 2. 3. alkalomkor, akkor el kell gondolkodni... lehet van olyan szerencsés ember, aki megteheti, h otthon marad és csak a kémiával foglalkozik, de én sajnos nem tehettem meg ezt, dolgoznom kell/ kellett, h ne kelljen a tbmet fizetni, a bérletemet(jogviszony nèlkül elég húzós), különtanárt fizetni... műszakos munkarend mellett elég rossz tanulni, folyton fáradt voltam, nem tudsz annyira koncentrálni, minden szabad időmben a kémiával foglalkoztam, a számolással mégsem tudok mit kezdeni... ennek ellenére nem adtam fel, mert ez az egy éltetőerőm van, h orvos legyek, de most tényleg azt érzem, h elfogytam, arra, h nem bírod majd az egyetemet, saját példám, h sebki nem gondolta, h megállom a helyem a város elitgimijében mindenki lebeszélt anno, h jajj hát biztos vagyok benne, bekerültem megálltam a helyem... ezzel csak azt akarom mondani, h bekerülni nehéz, de ha sikerül és meg van az elszántság, ha tényleg akarod, akkor, megcsinálod, idomulsz a követelményekhez szerintem plusz van nekem is ismerősöm, aki elsőnek bekerült aztán "elbulizta magát" meg olyan is, akit 3adjára vettek fel, most róla cikkeznek a kutatói munkásságáŕól. Egy szó, mint száz tanulni, tanulni és kihozni a maximumot ez a lényeg, testi- és lelkiegészség mellett persze!
2017. jún. 6. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 csingilingg84 ***** válasza:

Én most voltam másodszorra, és nem fog idén sikerülni. VISZONT, én biztosan nem adom fel, mert nagyon szeretném, visszamászom a kulcslyukon is, és ha te is így érzel, akkor hajrá. Senki se fogja megkérdezni hanyadjára kerültél be! :)

Nekem még mindig a megfelelő tanulási módszert kell megtalálnom, fura, de tanulni is meg kell tanulni. :D

2017. jún. 9. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
Ha nagyon orvos szeretnék lenni, akkor én megpróbálnám harmadjára is.
2017. jún. 11. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!