Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Élelmiszermérnökire kell...

Élelmiszermérnökire kell emeltszintű érettségi?

Figyelt kérdés

2018 májusában érettségizem. Ha minden jól megy, emelt érettségi nélkül 330-350pont között leszek, és szeretnék szeptemberben a SZE-re Élelmiszermérnökire menni, de nem tudom, hogy kötelező-e az emeltszint?

Utána olvastam, és azt írják, hogy 'általános követelmények'. Ez mit takar? Biológia a választott tantárgyam.

Valamint milyen elhelyezkedési lehetőségeim lennének itthon, és külföldön?

A válaszokat előre is köszönöm!



2017. máj. 29. 18:47
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem követelmény, amúgy tavaly bőven 300 alatt volt a ponthatár.
2017. máj. 29. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm. :)

És az elhelyezkedésről tudsz valamit?

2017. máj. 29. 19:20
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Külföldet nem tudom, itthon nem valami jók. Én élelmiszermérnökin végeztem, de msc-re már más szakra mentem. Egyrészt nem nagyon válogatják meg az embereket, és olyanok is bekerülnek (és sajnos el is végzik) a képzést, akik még olvasni is alig tudnak, szóval nem szívesen mozogtam volna ilyen közegben.


Másrészt nyilván te is tudod, hogy Budapesten sokkal jobbak a fizetések, mint nagyjából bárhol máshol az országban. Viszont Budapesten nem nagyon vannak élelmiszeripari üzemek, ahol el lehetne helyezkedni. Vidéken pedig nevetséges összegeket fizetnek. Egy évfolyamtársam, aki kivételesen értelmes volt, külön kutatott, kitűnő volt végig mindenből bekerült diplomázás után egy nagy multi vidéki gyárába, és három műszakban dolgozik nettó 150 000-ért úgy, hogy Pesten egy ügyesebb gyakornok megkeres ennyit egy multi irodájában. (Nem hasra ütés szerűen mondom, ahol most dolgozom, a gyakornokok 950 Ft-os órabérben dolgoznak, és simán megvan nekik a heti 40 óra...)

2017. máj. 29. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem egyik rokonom elelmiszermernok. 3 diplomája van és penge a szakmában . Azt mondja hogy nem ajánlja. Fizetését nem emeltek pedig már jó pár éve a szakmában van, és közben elő is léptették ( laborvezeto , több feladat és felelősség ). Azt mondja, hogy nem tud munkát váltani, mivel 40 km-es környezetben nincs más meló, családos anyaként pedig már nem költözhet. Ő olyan munkát akart ahol alkothat valamit...Erre azt mondja hogy egész nap a gép előtt ül,nes e-mailokra valaszolgat, hogy megjött e már az áru meg ilyenek, szóval nem az amire várt. Persze lehet hogy csak ő járt pórul. Van hogy nem küldenek nekik elég mintát, és maguk kell kitalálják h fele annyi nyersanyagbol h végzik el a mérést. Látszik is hogy állami cég. Persze lehet h ő csak egy pórul járt elelmiszermernok. Mondjuk mikor meghirdetett egy állást, akkor elmondása szerint arra az egy állásra 5 ellemiszermenrok jelentkezett szóval azt se lehet mondani hogy hiány van belőlük. Bár azt mondta, hogy külföldön nyelvtudással jobbak az esélyek.


Mérnökire sehol sem kötelező az emelt szint

2017. máj. 29. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Na, most nagyon elszomorodtam. Imádom a kémiát meg a bioszt, elsőnek jelöltem meg az élelmiszermérnökit. Emelt biosz emelt kémiával megyek, a pontom tuti meg lesz. Én is alkotni szeretnék valamit, esetleg kisebb magánvállalkozásba kezdeni a továbbiakban, vagy valami vidéki üzemben dolgozni.. Két hét és szóbeli emelt érettségi de el is ment a kedvem az egésztől ha tényleg ez a helyzet.. Nyíltnapon természetesen ezek szöges ellentétét mondták, de minek is mondták volna az igazat? Be is zárhatnák akkor az egyetemet..
2017. máj. 30. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Azért azt szögezzük le, hogy az elelmiszermernok bár nincs a legkeresettebb szakmák között, de nem is bufeszak
2017. máj. 30. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

5-ös, még nem késő sorrendet módosítani.

Ha pedig annyira elszánt vagy, tudod, a "csúcson mindig van hely":)

2017. máj. 30. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Sorrendet se tudok változtatni mert erre az egy lapra tettem fel mindent, más nincs is jelölve mert a pontokról tudtam hogy meglesznek. Na mindegy, reménykedem a legjobbakban elhelyezkedés terén.
2017. máj. 30. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Valahogy sejtettem, hogy ezek a válaszok lesznek. Ez volt a Z terv, nagyon sok szakot kinéztem már, de mindegyiknél ezt a választ kaptam. :/

Írtátok, hogy lehet magánvállalkozást indítani ezzel a szakkal. Milyen jellegű vállalkozásra kell ebben az esetben gondolni?

Gondoltam még a biológia alapszakra, de attól nagyon óvnak, mert nincs semmi jövője, túl sokan tanulják, pedig a biológia a kedvencem. Mindegy mostmár maradok az élelmiszermérnökinél, csak szeretem tudni, hogy mi vár rám. :D

2017. máj. 31. 21:34
 10/10 anonim ***** válasza:
Nekem egyáltalán nem ez a véleményem... Anya állatorvos, de más területen dolgozik, ahol kb csak élelmiszermérnökök a kollégái, valamint a NÉBIH-nél is dolgozott. Szeptembertől én is élelmiszermérnökire megyek, ha minden igaz. Direkt bementem beszélgetni anya kollégiával, hogy tájékozottabb legyek és jókat mondtak nekem. Az biztos, hogy mindenképp érdemes utána elvégezni egy mesterképzést is, valamint az alapszakon nem azt tanulod majd eleinte, amit vársz, nagyrészt csak száraz alapozás. Engem szeményszerint a táplálékkiegészítők érdekelnek, ezért majd táplálkozástudományi msc-re megyek. A kollégák elmondása alapján igenis könnyen lehet munkát találni, csak a kezdő fizetés nem feltétlenül magas, de ezt fel lehet tornászni. Ha ügyes vagy és elszánt, meglesz a jutalma. :) Valamint ismerőseim akik most idejárnak már egyetem alatt kaptak munkát... Duális a képzés, BCE-nek valamint SZIE-nek együtt elég releváns kapcsolathálózata van, vannak gyakornoki lehetőségek is. Érdekes, hogy valahogy MINDEN szakmánál azt olvasni, hogy nem lehet elhelyezkeni, legyél orvos, gépészmérnök, közgázas. Szerintem meg tanuld amit szeretsz és emelkedj ki a tömegből! Én is ezen leszek, nekem is a saját vállalkozás a fő cél. :)
2018. júl. 7. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!