Mit tegyek, hogy jobban menjen a tanulás?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Jövőre leszek 11.-es, de már most rá vagyok stresszelve a továbbtanulásra. A helyzet nem túl fényes, ugyanis 2 évig nem tanultam semmit és idén kellett rájönnöm, hogy milyen butaságot csináltam. Elég sok bepótolnivalóm volna, úgy terveztem, hogy idén nyáron átrágom magam az előző évek matek és fizika anyagain. Nem megy könnyen, viszont mérnök szeretnék lenni. Tudom, hogy elrontottam azzal, hogy nem foglalkoztam a tanulással, de én hiszek benne, hogy ha minden beleadok, akkor sikerülhet.

Mit tegyek, hogy minél jobban menjen? Milyen könyveket ajánlatok hozzá? Napokra leosztva, milyen mennyiség az ( akár matek, akár fizika), amit egy nap meg lehet tanulni, és még emlékezni fogok rá minél tovább? Van erre valami módszer? Hogy gyakoroljak? Igazából minden ezzel kapcsolatos segítséget szívesen fogadok.

A válaszokat előre is köszönöm! :)


2017. jún. 2. 22:17
 1/7 anonim ***** válasza:
50%
Ezt én nem értem... tizedikes koromban még csak eszembe sem jutott, hogy a továbbtanulással egyáltalán foglalkozzak, nemhogy még nyáron pótoljam be amit addig nem tanultam... :'DD Ráadásul egy mérnök szakra, ahova felvesznek 280 ponttal, ami akkor is megvan ha nulla tudással futsz neki. Figyelj én 5 évig semmit nem tanultam, de tényleg semmit, érettségi előtt 1 hónappal kezdtem el most átolvasni a dolgokat, minden tanár elmondta, hogy jujj de nehéz meg aki nem tanult végig az nem fog jót írni, az írásbelik után meg kb. 410-420 pont környékére saccolom majd magam, amit még feljebb is tudok vinni a szóbelik után, csont nélkül leszek bent egyetemen. Annyira beetetnek hogy milyen nehéz, közben meg semmi... De te tudod, pazarold el a nyaradat erre teljesen feleslegesen.
2017. jún. 3. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
86%
Hogy valami értelmes választ is adjak: Elég szerintem ha a szeptembertől komolyan veszed azokat a tantárgyakat amikre szükséged lesz, házit csinálsz, rendesen tanulsz, stb. Egy egész nyarat tényleg ne dobj már ki erre, a nyár a pihenésé meg a bulizásé, plusz totál felesleges, mert szerinted amit idén nyáron megtanulsz abból mire fogsz emlékezni 2 év múlva az érettségi előtt? Semmire... Csak jövő évtől figyelj oda órákon meg vedd komolyan, de azért ne ennyire...
2017. jún. 3. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ne aggódj, két év alatt bőven fel fogsz tudni készülni :) Az egyáltalán nem baj, ha nyáron ismételgetsz, de szerintem nem szükséges napokra lebontott tervet készíteni és órákat görnyedni a könyvek fölött... Gondolom ha mérnöknek készülsz, érdekel valamennyire a téma. A tananyag olvasgatása mellett keress olyan infókat, történeteket, amik valamilyen módon kötődnek a tantárgyakhoz és érdekesek számodra! Például youtube-on van őrült fizika (vagy valami hasonló) címmel tök jó csatorna fizikai kísérletekkel. Így nem unod meg, de tanulsz :)

Ősztől viszont vedd akkor komolyan, menj matek és/vagy fizika faktra, koncentrálj rá az érettségi tárgyakra. Szeretnek beparáztatni a tanárok a vizsgák előtt, de hidd el nekem, ha az utolsó két évben valóban odateszed magad, nem érhet nagy meglepetés az érettségin :) Azt tanácsolom még, hogy még a végzős éved előtt tegyél le legalább egy nyelvvizsgát, ha vagy olyan szinten. Később (főleg egyetemen) sokkal kevesebb időd és energiád lesz rá, ráadásul sok többletpontot ér a felvételinél.

Ezen kívül minél hamarabb határozol a leendő szakodról, annál könnyebben készülsz majd tudatosan az érettségire. Például egy építészmérnökire kapásból kell egy emelt érettségi, amire nem két nap felkészülni. Abszolút nem vagy elkésve, sőt. De nem baj, ha ezek szép lassan elkezdenek motoszkálni a fejedben, hogy jövő tanév végére már legyen egy kis terved :)

2017. jún. 3. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom... így is lehet csinálni, ahogy az első nyomja, ha jó eszü vagy..én mindenesetre még is az elelnkezőjét javaslom, hogy nézd át az eddigi anyagot, mert ha úgy gondolod, hogy majd érettségi elött simán megtanulod...hát lehet, hogy még sem fog menni.


Egyszerüen ismételd át azokat a könyveket amikbol eddig tanitottak...Amúgy meg jobb minnél jobban tudni ezeket az anyagokat... A matekot nem csak az anyag miatt, hanem mert erősíti az elemző-analitikus képességedet, amire a késöbbiekben nagy szükséged lesz...Nálunk konrétan az egész mechanika-elektorsztatikát leadják egyetemen, többet mint amennyit emelt szintre kérnek, szóval ha azt is jól bevágod, akkor a késöbbeikben már az is könnyebben fog menni.


Annyit tanulj, amennyit jól érzel, mi azt nem tudjuk megomndani, hogy neked napi hány órára van szükséged..van aki elsőre elovlassa, és már mindent ért, van akinek többször kell, ez tőled függ

2017. jún. 3. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Az igaz, hogy konkrétan arra, amit most tanulsz meg, valószínűleg nem fogsz emlékezni, viszont másodjára könnyebben meg fogod tudni tanulni.

Én is az eddigi anyagokat venném át újra, különös tekintettel azokra az anyagrészekre, amiket eddig nem értettél!


De tényleg ne stresszelj rá, és ne hajtsd túl sem magad.

Hacsak nincsenek eget verő hiányosságaid, akkor a szünet első és utolsó két hetében nem tanulj, hanem pihenj, a köztes időben meg tanulj heti négyszer fél napot!

2017. jún. 3. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!

Az igazság az, hogy jó eszem van (azért nem mondanám magam egy géniusznak, de eléggé értelmes vagyok), viszont borzalmasan lusta voltam és össze kellett szednem magam. Idén szereztem egy német közepet, úgyhogy nyelvvizsga az már van és tervben van még egy felső is belőle, valamint angolból közép és felső is meglesz, szóval ilyen probléma nincs, nagyon szeretem a nyelveket tanulni és jól is mennek. :D

Én úgy gondolom nagyon sok hiányosságom van. 9.-es tananyagból például semmire nem emlékszem ( nem mintha sokra tudnék amikor nem is tanultam meg:( ) Meg aztán muszáj lesz bepótolnom nyáron, mert ha nincsenek meg az alap dolgok úgy elég nehéz továbbmenni.

Egyébként BME-re készülök, oda több pont kell azért, mint egy vidéki egyetemre. :D

Hajlandó vagyok beáldozni a nyarat a jövőm érdekében, és hogy minél jobban menjen az anyag. Tudom, hogy nagyon elvetemült vagyok, de elhatároztam, hogy mindent megteszek érte. :D

2017. jún. 3. 10:31
 7/7 A kérdező kommentje:
Az kimaradt, hogy matek és fizika faktos is leszek, meg alapból emelt matekos az osztály, szóval nagyban megy a dolog. :D meg még lesz infó szakkör is, mert abból terveztem letenni a közepet jövőre, de az sem megy túl fényesen, szóval azt is gyakorolnom kell még sokat..
2017. jún. 3. 10:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!