Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Van értelme így angolul és...

Van értelme így angolul és angol felirattal filmet nézni?

Figyelt kérdés

Elementry szintu tudásom van most kezdtem a pre-intermediate tanfolyamot. Tanár momdta az angol hallgatás jót tesz.

Film közbe ismeretlen szót bepötyögöm a telo szótárába meg olyan nézek amit legalább 2x láttam már magyarul... De egyébként brutál nehéz semmit se értenék ha nem láttam volna korábban a filmet. Talán kiejtés fejlesztésére jó lehet...

Vagy van egyaltalan így ertelme filmet nezni kezdokent?


2017. máj. 11. 16:04
 1/3 anonim ***** válasza:
68%
Először magyar felirattal nézd ha nem érted és utána ha jobban megy akkor angol felirattal.
2017. máj. 11. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem mindenképp van értelme. És igen, tényleg érdemes általad ismert filmmel kezdened, vagy az is jó, ha tudod nagyjából miről fog szólni a film. Lehet először így sem fogsz sok mindent érteni, de bele fogsz jönni. Lehet eleinte csak szavakat hallasz majd ki (azt is éld meg sikerélményként :D), majd egyes mondatokat, aztán egyre többet. Az angol felirattal persze még jobb, mert akkor biztos lehetsz benne, hogy azt mondja. Nekem is sokat segített a filmnézés, mind kiejtésben, mind a beszédben is. Pedig először én sem értettem szinte egy szót sem (és akkor kezdtem el nyelvvizsgára készülni). :D Most meg szinte csak angolul nézek filmeket. A sorozatokat tudom még ajánlani.
2017. máj. 11. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
A magyar feliratot én azért nem ajánlom, mert személy szerint én nem tudok akkor az angolra koncentrálni, és akkor csak a magyar olvasást gyakorolom. De ez csak az én véleményem. :D Mondjuk az lehet, hogy addig legalább megszokod azt, hogy angolul beszélnek.
2017. máj. 11. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!