Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egyetemen lehet rögzíteni...

Egyetemen lehet rögzíteni hangfelvételen az előadásokat?

Figyelt kérdés

2017. jún. 14. 01:28
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem hivatalosan nem, de ha telefonnal felveszed magadnak és nem teszed közzé, akkor senkinek nem fog feltűnni. Ha közzé akarod tenni, akkor érdemes megkérdezni róla a tanárt, mert még ha véletlenül lehetne is legálisan hangfelvételt készíteni, lehet, nem fogja díjazni, hogy felvetted, és megbuktat vagy hasonló.
2017. jún. 14. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
85%
Nem szabad a tanár engedélye nélkül. Ha magadnak veszed fel akkor is ha észreveszi következményei lehetnek. Nálunk volt akit eltanácsoltak amiért felvette engedély nélkül az előadásokat, mert hogy más szellemi munkája az előadás és az engedély nélküli rögzítés szerzői jogokat sért vagy valami hasonló ok volt. De azért többnyire megússzák annyival hogy lecseszik akinél látják hogy fényképezi a táblát vagy felvételt készít. Lehet kevésbé veszik észre ha a telefonon bekapcsolod a hangfelvevőt, de jobb nem kockáztatni.
2017. jún. 14. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Vodafonelive ***** válasza:
100%

Telefon diktafon alkalmazásával 200+ előadást és gyakorlatot (sőt még vizsgát is) vettem fel 5 félév alatt amikről a tanár nem tud, de mindet saját magam érdekében vettem fel.

Arra is volt példa, hogy Gopro replika akciókamerával vettem fel a gyakorlatokat, itt viszont a tanárnak már szóltam, hogy benne lesz a videóban és azzal a feltétellel elfogadta, hogy az óra végeztével mindig odaadom az aktuálisan elkészült videóanyagot.

2017. jún. 14. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Az előadó engedélyével lehet. A nélkül tilos. (Magáncélra általában megengedik, de nem szabad nyilvánosságra hozni vagy terjeszteni.)


Az egyetemi előadást szerzői jog védi, hiszen alkotói mű, amit később könyvben-jegyzetben megjelentethet.

2017. jún. 14. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
86%
A tanár engedélye nélkül ez törvényellenes, komoly bajba kerülhetsz miatta. De ha felveszed magadnak, otthon lejegyzeteled, majd kitörlöd, és soha senkinek nem beszélsz róla, akkor semmi nem fog történni.
2017. jún. 14. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Hálásan köszönöm a válaszokat!

Igen, magáncélra szeretném.

Az előadások terjesztése eszembe se jutna...

Tudom, hogy törvényellenes.

További szép napot!

2017. jún. 15. 11:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!