Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit kell tudni a sportiskolákról?

Mit kell tudni a sportiskolákról?

Figyelt kérdés

Fiam szeretne majd sportiskolába járni,de halványlila segédfogalmam sincs ezzel kapcsolatban semmiről...a foci érdekli.

Ezek is állami iskolák?Vagy mindegyik fizetős?

Csak általános után lehet jelentkezni ilyen suliba?Vagy van ilyen általános iskola is?Tanulmányi átlag számít?És ott a sport mellett milyen tantárgyak vannak még?Érettségizni ott is kell a négy év végén?Ha valaki ilyen iskolát végez,annak hogyan tovább?

Előre is köszönöm a válaszokat!


2017. júl. 4. 14:36
 1/6 anonim válasza:
100%

Én nem ajánlom az ilyen típusú iskolát.

A tanulás sajnos másodlagos és bármelyik ismerősöm, amelyik ilyen iskolát végzett nem úszta meg sérülés nélkül. És sajnos a fociból nem lehet megélni örökre. Egyébként természetesen nem kell fizetni értük.

Én azt javaslom, hogy járjon normális középiskolába és hobbi szinten focizzon, aztán majd egyetemen menjen valami sportszakra.

2017. júl. 4. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Én sem ajánlom diákszemmel sem.. borzasztó gyenge tudást ad, amire később nem lehet építeni, persze a sportot nyomják ezerrel.. érettségit adnak, de akiket ismerek sportsulisokat a tesi érettségin kívül mind pocsék érettségieredményük van.

Az én környezetemben ezek a sulik a tipkus páwa focis képzők.. csak a külső, semmi belső.

Ja és sportból nem lehet örökre megélni..

Menjen sima szakközépbe / gimibe és mellette sportoljon.. ennyi.

2017. júl. 4. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Értem,köszönöm szépen.

Igazából nagyon távoli még a kérdés,de ezek alapján kizárt,hogy ilyen irányt "hagyjunk jóvá" neki :)

Azt hittem komolyabb a rendszer.

2017. júl. 4. 16:04
 4/6 anonim ***** válasza:
68%

Én is hanyagolnám. Az oktatás általában rém gyenge, sokszor azok mennek oda, akiket máshova nem vettek fel. Szaktudást nem kap, esetleg egy gyenge érettségit, amivel aztán nem sokra megy... Persze mindig van kivétel, egy okos, értelmes gyerek tanulhat nagyon jól is sportiskolában, de nem ez a jellemző. Általában a 'sport' kicsit több tesiórát jelent, ennyi.

Javaslom, hogy válasszatok inkább egy jó gimit, mellette bőven lesz ideje sportolni! Én idén érettségiztem, 3 nyelvvizsgám van, minden érettségim 90% feletti, és középsuli alatt végig versenyszerűen sportoltam :) Szóval ha ügyes, a kettő minden további nélkül megfér egymás mellett. Ha pedig később is ilyen eltökélt, egyetemen lesz lehetősége komolyabban foglalkozni a sporttal.

2017. júl. 4. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Én sport tagozatra jártam, nem sport suliba de a lényeg ugyan az. Akkor érdemes ezt választani, ha a gyerek már több éve versenyszerűen sportol, tehetséges és a jövőben is ezzel szeretne foglalkozni. A tanárok elnézőbbek, ha a gyereknek délelőtti edzése van akkor az iskola nem tekinti hiányzásnak azokat az órákat, amiken nem vesz rész emiatt. Vagy ha pl. külföldi verseny/edzőtábor van akkor azt a hiányzást is leigazolják, a lemaradt dolgozatokat nem egyszerre iratják meg vele. Viszont olyan iskolát érdemes választani, ahol akkor is maradhat a gyerek, ha már nem sportol (nálunk 12.osztály végére kb a fele osztály abbahagyta a versenyszerű sportot). Az egyébként igaz, hogy gyengébb szinvonalú az oktatás, de ez pl nekem semmi gondot nem okozott. Jó volt, hogy ha vasárnap éjfél után értünk haza meccsről, akkor hétfőn elég volt csak a 3.-4. órára bemenni, vagy akár egy egész napot kihagyni, én nem hiszem, hogy ha egy "sima" osztályba jártam volna, akkor bírtam volna a sportra koncentrálni. Az meg csak a gyereken múlik, hogy mennyit tanul. Általában 11. és 12. osztályban indulnak faktok, itt emelt szinten felkészítenek minket a választott érettségi tantárgyakra. Összességében én örülök, hogy sportosztályba jártam, nem kellett edzéseken azon aggódnom, hogy mennyi mindent kell még aznap megtanulnom, otthon szinte semmit nem tanultam ( egy hetem így nézett ki: hétfő-péntek: iskola, edzés, este 8ra értem haza hulla fáradtan és mentem aludni, hétvége: egy nap teljesen elment a meccsekkel, a másik nap pihentem/tanultam ha kelett). Most orvosira járok, a faktokon készítettek fel az emelt kémia és biosz érettségikre, különtanárhoz nem jártam. Volt 4 olyan évem, amikor a sportra tudtam koncentrálni, nem kellett a tanulás miatt görcsölni, és minden napom jó társaságban és jó hangulatban töltöttem. Csak akkor lehet baj, ha valaki a tanárok/iskola jóindulatát ki akarja játszani, nem tanul, lóg, stb. De erre ritkán van példa. Ha van kérdésed írj nyugodtan:)
2017. júl. 5. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ!
2017. júl. 6. 09:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!