Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hova érdemes járműmérnöknek...

Hova érdemes járműmérnöknek jelentkezni?

Figyelt kérdés
Sziasztok, mostanában egyre jobban aggaszt a gondolat, hogy jövőre már döntenem kell egy "szak" mellett: gépészmérnök, vagy járműmérnök. Hallottam, hogy van járműmérnöki képzés Győrben, Budapesten, Nyíregyházán, Miskolcon is, és ezekről valakinek van valami tapasztalata? Igazából ha gépészmérnökit választom, akkor Debrecenben gondolkozok, mert az közel van hozzám, de viszont a járműmérnöki jobban érdekel. Érettségim már megvan, szóval a pontszám nem lényeges, mert megvan Pestre is ami kell :D

2017. júl. 5. 19:40
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha gépész, akkor Pest, ha jármű, akkor Győr. Mellesleg én a gépészt ajánlanám, még akkor is, ha később járműves irányba mész tovább.
2017. júl. 6. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Én a gépészt ajánlanám inkább bp-en. Azonban ha mégis a jármű mellett döntenél akkor viszont inkább legyen Győr!
2017. júl. 6. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Valakinek van tapasztalata az említett egyetemekről?
2017. júl. 6. 23:23
 4/5 anonim ***** válasza:
50%
Győri járműmérnök elég gyenge, tőlünk a BME-ről kibukott ismerősök véleménye alapján. Az Audi magának képzi a mérnököket ott, (Audi tanszék, stb) a képzés is Audi specifikus. A BME a hagyományai, kapcsolatai, presztizse miatt még mindig a top egyetem ebben a témában, meg kell küzdeni a diplomáért, de elhelyezkedési gondjaid sem lesznek. Győr mellett szól a csili-vili laborok és bizonyos témákban jobb lehetőségek, több ott a pénz. Más vidéki járműves képzést nem ajánlanék, nulla a hagyományuk, maguk sem tudják mit tanítsanak még, idő kell amire egy képzés kialakul, csiszolódik, mi kell bele, mi nem. Ez több éves folyamat.
2017. okt. 24. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
100%

Ha gépészmérnök, akkor mindenképpen BME vagy Miskolc, ezen a területen ez a két legjobb egyetem az országban. Dönts aszerint, hogy melyik van közelebb a lakóhelyedhez, vagy milyen anyagi lehetőségeid vannak.


Járműmérnöki esetében, ha kifejezetten az Audinál szeretnél elhelyezkedni, akkor Győr (ahogy az előző válaszoló is írta, saját maguknak "képzik ki" a hallgatókat), vagy BME. Miskolcon nemrég indult ez a képzés, nem hallottam eddig jókat róla, valóban nem nagyon tudják mit tanítsanak.


Debrecenben tudomásom szerint kifejezetten rossz a műszaki képzés, Nyíregyházáról nincs információm, hogy egyáltalán van-e műszaki kar. Budapesten még az Óbudai esetleg, bár inkább ők informatika, villamosmérnöki szakokban erősek.

2018. szept. 8. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!