Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Növényorvosnak hol érdemes...

Növényorvosnak hol érdemes tanulni?

Figyelt kérdés

A felvi szerint 5 helyen indítják belőle az MSC-t, ebből én a szie-n, a debreceni és a georgikon karon folyó képzést tartom említésre méltónak.

Eddig a gödöllői volt számomra szimpatikus, de azt hallottam, hogy évfolyamonként 70 főt vesznek fel, így nem nagyon hiszem, hogy hatékony.


Igazából elsősorban a már végzett, elhelyezkedett növ.orvosok véleménye érdekel: hol érdemes elvégezni a szakot, ill. melyik a legelismertebb a munkáltatók körében?



2017. júl. 23. 13:50
 1/3 A kérdező kommentje:
Ja, a SZIE most Gödöllőn és Bp.-n is indítja a szakot, így arra is kíváncsi vagyok, a pesti színvonala milyen...
2017. júl. 23. 13:55
 2/3 anonim ***** válasza:
25%

A pesti az elméletibb, a gödöllői gyakorlatibb inkább.

Debrecen vegyes saláta, a kettő között van.


Az hogy 70 főt vesznek fel, az nem jelent semmit, mivel ez nem azt jelzi, hogy ennyien fogják elvégezni.

Azért nyitják meg a képzést ennyi főre, mivel ttk képzésen belül kevés az msc lehetőség, és sok biológust felszívnak ezek az agrár területek.


De nem vagyok végzett növ orvos, csak látom őket, meg még a régi végzetteket. Nem keresik halálra magukat, és ha nincs földed, akkor csak agrárrabszolga leszel, ha lesz hol lenned. (az egész csányi birodalomra 2 végzett ilyen személy van, és ők sem csak ilyen végzettségűek, ezt jó ha tudod)


Ha tényleg pionír akarsz lenni, akkor külföldön el kellene végezned egy talajdoktorit, és a kettő együtt már verhetetlen lenne, ugyanis az egész országban egy végzett talajdokink van, és ő is inkább külföldre dolgozik (és nem Kökény az).

2017. júl. 23. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Öhm a 70 fővel mi a baj? Leosztott órák vannak max 10-15 főre laborban meg többi gyakon is
2017. aug. 2. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!