Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mihez kezdjek? Nemzetközi...

Mihez kezdjek? Nemzetközi tanulmányok, anglisztika? (többi lent)

Figyelt kérdés
Alapvetően humán beállítottságúnak tartom magam, jól mennek az idegen nyelvek, az angol kiváltképpen, de bármilyen nyelvvel hajlandó és képes lennék bővíteni a nyelvtudásom. Szívesen dolgoznék emberekkel, amolyan külföldi kapcsolattartó szerepben akár. A két szak ami kifejezetten érdekelne az az anglisztika, és a nemzetközi tanulmányok, mindenképpen szeretnék mesterképzésben is résztvenni. A gond, hogy mindkét szakról csak rosszakat hallok, nem lehet velük elhelyezkedni, nem tanítanak semmire, stb. Ilyen érdeklődési körrel milyen más lehetőségek vannak? És ezekkel a szakokkal tényleg az a helyzet ahogy mondják sokan? Esetleg valakinek nincsenek személyes tapasztalatai ezügyben? Nagyon kétségbe vagyok esve :( Előre is köszi!

2017. júl. 27. 14:48
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Az anglisztikarol van tapasztalatom ismerősök révén. Oda csak akkor éri meg menni, ha konkrét céljaid vannak és komolyan gondolod. máskülönben hanyagold.


A nemzetközi tanulmányok - bár nincs a legkeresettebbek között - de ellehet vele helyezkedni. Ezzel a diplomával rendszerint az van gondban, aki letesz egy sima Bsct teljesíti a nyelvvizsga követelményt és semmin pluszt nem ad bele a dolgokba. Ha leteszed az Msct és mellette 2 nyelvet targyalokepesen beszélsz akkor nem lesz gond az elhelyezkedéssel.

2017. júl. 27. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
anglisztikán végeztem idén, szerintem akkor menj anglisztikára ha egyetemi tanár, fordító, vagy tolmács végzettséget szeretnél. Én úgy vágtam bele, hogy egye-fene, legyen egy diplomám (közben angolul tanulok, és legalább élvezem amit tanulok, nem pedig kínszenvedés az egész), aztán úgy jött ki, hogy mosta fordítás felé orientálódom. Én inkább a nemzetközi tanulmányokról hallok rosszat, anglisztikáról vegyes vélemények vannak. Én az anglisztikának látom értelmét, mert a fentebb felsorolt szakmákat űzheted, ha továbbmész utána. nemzetközi tanulmányokkal szerintem nincs túl sok lehetőség (kapcsolatok, több nyelv ismeretének hiányában), legalábbis ahogy hallom.
2017. júl. 29. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
helyesbítek, nem angolul tanulok, hanem angol nyelven tanulok. Még mielőtt lepontoznak ;)
2017. júl. 29. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2017. aug. 3. 18:02
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Én nemzetközi tanulmányok szakon végeztem, úgyhogy arról tudok neked véleményt mondani. Ha külföldi kapcsolattartóként képzeled el magad ahhoz tökéletes, ez a lényege a képzésnek. Nemzetközi tanulmányokon szerintem rengeteg múlik azon, hogy hol végzed a képzést, itthon a Corvinuson, vagy esetleg az ELTE-n érdemes, máshol nem. Én corvinus-os voltam, a csoporttársaim közül többen dolgoznak Brüsszelben EU-s intézményekben például, de a Külügyminisztérium és a külügyi intézetek is tele vannak volt NT-sekkel.


Azt sokan hiányolják a szakon, és gyakran hallani kritikaként, hogy nem "konkrét" szakmát tanítanak. Ha pl. orvosira jársz akkor tudod, hogy orvosként fogsz onnan kikerülni és ez lesz a munkád. NT-n nincs ilyen, sok területről tanulsz dolgokat (politika, gazdaság, jog, történelem...), de egyiknek sem leszek a "szakértője", legalábbis nem alapszakon. Amit nálunk sokan csináltak, és én is ajánlom neked lehetőségként, hogy NT mellett párhuzamosan elvégeztek egy másik alapszakot is (volt aki pl. anglisztikát). Nem nehéz szak, nekem volt olyan félévem, amikor heti 30-35 óra munka mellett 4.8-as átlagom lett. Más egyetemekről nem tudok nyilatkozni, de a Corvinus NT mellett aki akart az simán el tudott végezni egy másik szakot, általában gazdaságit, jogot vagy nyelvszakot választottak. Az különösen fontos ennél a szaknál szerintem, hogy a képzés mellett csinálj kiegészítő dolgokat is, amivel kitűnhetsz. Ilyen a másodszak, a szakkollégiumok, munka, nyelvtanulás stb. NT mellett lesz rá időd :)


Nálunk az egyetemen amúgy nagyon nyomatták a nyelveket, ingyen tanulhattunk kb. 8-10 féle nyelvet 4 féléven keresztül, és legalább 2 nyelvvizsga kell a diploma megszerzéséhez. A Corvinuson magas a nyelvoktatás színvonala, voltak anyanyelvi lektorok is. Ha jól beszélsz nyelveket akkor meg szerintem nem lesz nehéz jó munkát találnod :)


Sok sikert!

2017. nov. 7. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
35%

Üdvözlet!


Talán nem késő még ehhez írnom. Nemzetközi tanulmányok alapképzésen végeztem én is. Azt kell mondjam sajnos:az EMBEREK 90%-a sajnos LILA KÖDBEN él és gőze nincs arról, hogy valójában mik is a lehetőségei, hogyan lehet valaki EU-nál, ENSZ-nél stb valami szakértő, tisztviselő stb.

Ez a szak annak jó, akinek tényleg vannak komoly kapcsolatai, nekem sajnos nem volt, viszont majdnem kerültem végzettségemhez megfelelő pozícióba. Azt mondom nem lehetetlen bekerülni Külügybe, Eu, stb viszont ennek az esélye igen alacsony.

Mindenki ezzel jőn a fórumokon, cikkekben, hogy kapcsolattartó lehetsz, mert beszéled a nyelveket. Akik ilyeneket írnak, látszik, hogy életükben nem néztek még körbe az álláshirdető oldalakon. Igen valóban van szükség nyelveket beszélőkre, de ha nem vagy penzügyes, mérnök, informatikus, csak egy nemzetközi tanulmányok szakon vegzett... elmehetsz ügyfélszolgálatra, vagy valami titkárnak multikhoz, viszont rá fogsz döbbeni igen hamar, hogy ehhez teljesen felesleges volt elvégezned ezt a szakot. Nagyon sokan el tudnak tényleg helyezkedni e szakról, csak éppen amit dolgoznak, semmi köze a szakhoz.

Mindettől függetlenül, azt mondom érdekes a szak, egy igen jó alapműveltséget ad, de gyakorlati értéke nem sok (ha nincs kapcsolatod).

2018. jan. 19. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
80%
és mi a helyzet akkor, ha valaki mondjuk egy alapszak (nyelvszak) elvégzése után végzi el a mester NT-t? Én most jelenleg ezen agyalok, hogy érdemes-e. Kicsit fura, hogy valaki el sem végzi az alapszakot Nemzetközi tanulmányokon, hanem egy teljesen más szakot csinál, majd pedig mehet NT mesterre. Jól hangzik, hogy van ilyen lehetőség, de fura. Nem indul hátránnyal, vagy esetleg nem lesznek szakmai hiányosságai annak, aki csak a mestert végzi el nemzetközi tanulmányokból?
2018. jan. 19. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
80%
Ez engem is érdekelne, főleg egy alap Nemzetközi Gazdálkodással társítva. Ütőképes kombó lehet?
2018. jan. 23. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!