IBS, BGF vagy Metropolitan?

Figyelt kérdés
Mi a különbség köztük? Tapasztalatok? Hova érdemesebb adni a pótfelvételit és MIÉRT?

2017. aug. 1. 22:01
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:

9# Állami pont pótfelvételin? Te se vagy képben mi? Főleg hogy a BCE-nek alig indul képzése pótfelvételin, GTK szakok közül csak gazdmen meg PSZ azok is fehérváron, míg a kérdező az egyetemek alapján Bp-n keres.

BGE-re érdemes, a másik 2 felejtős.

2017. aug. 7. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
30%

# 11


Elfogult vagy mert a BGE-re jársz, pedig jobb ha elfogadod, hogy szar suli.

2017. aug. 7. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
37%

Másik kérdésről idemásolom egy BGE-s hallgató véleményét:


"F O S

-Fos oktatás

-Fos ügyintézés, bürokrácia

-Fos emberek


Páran értelmesebbek, akik államin voltunk, 1-2-3 félév után átmentünk máshova.

Én most pénzügyi-számviteli informatika specializáción vagyok a BME-GTK-n, és össze sem hasonlítható a kettő. Egy multinál, vagy divatos szóval élve "SSC"-nél és "BIG4"-nál már másnap bevethető tudást kapok itt. De volt aki ELTE AK-ra ment, azt is az egekbe dicsérik. Igazából mindenki elégedettebb, aki másik helyre ment.


Egyetlen előnye tényleg a vállalatokkal való kapcsolata, meg a neve. Munkád az lesz, de ennyi. De lassan már tényleg a Metropolitan Egyetem is színvonalasabb. A pénzügyi tanszék meg tényleg minősíthetetlen a BGE-n, ezt már rengeteg kérdés alatt olvastam. 2000-es évek elején modernebben oktatták már a pénzügyeket máshol. Én megértem, hogy Brealey 20-30 éves könyve az alapja a pénzügyeknek, csak az a szomorú, hogy ott még ez a legnaprakészebb dolog, amit tanulunk. Nem fogod tudni, hogy mi az a technikai elemzés, nem fogod tudni, hogy mi az a bloomberg terminál, és csak vakarod a fejed, ha azt hallod a munkahelyeden, hogy Black-Scholes-képlet.. Nem fogsz tudni semmit napjaink pénzügyeiről."

2017. aug. 7. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
A BGEn végeztem szóval van saját tapasztalataom az egyetemről és az elhelyezkedesről, nem csak más vélemenyét tudom másolgatni. BGE-ről is lehet jó veleményt másolni ide, pont mint ahogy a BCE-ről vagy a BME-ről is rosszat. BCE-n vagyok mesteren azért annyira nem vagyok hasraesve tőle, mint ahogy agyon szokták dicsérni, szóval nem vagyok elfogult amiért egy adott egyetemen tanulok. Ha fos lett volna nem járom végig. Te esetleg jártál oda vagy más gyk-s válaszait tudod csak beszúrni?
2017. aug. 7. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
0%
Persze, hogy a BGE-n végeztél, azért véded. Nyilván nem azt fogod érni, hogy semmit nem érő diplomád van.
2017. aug. 7. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
#11-es, nem láttam hogy pótfelvételiről van szó. Ezesetben nem szóltam.
2017. aug. 7. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
23%
Felvettek dolgozni vele, el tudom látni a munkám, BCE pénzügy mesterhez megkaptam a szükseges tudást. Akkor miért semmit érő a diplomám? Amúgy meg van itt bőven kérdés, hogy 'nem tud mit kezdeni a diplomájával, mit kezdjen most', ergo attól még hogy valaki X helyen tanul meg tudja állapítani, hogy hasznos-e a diploma amit kapott vagy nem. Nem is értem minek akarod bemagyarázni, hogy semmit nem ér a diplomám mikor nem ezt tapasztalom. Kicsaptak onnan/nem birtad és most ezzel nyugtatod magad mi a bánat?
2017. aug. 7. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
48%

*15


ez a mondatod sem sikerült helyesen, konkrétan nem is értem mit zagyválsz össze


te ostoba kis antiszoci :)

2017. aug. 7. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
0%

érni=írni


Ennyi elírás volt benne, sajnos alacsony az intelligenciát, hogy ennyi elírástól már nem bírsz értelmezni egy mondatot. Egy BGE-stől mit várunk mondjuk... te ostoba kis antiszoci :)

2017. aug. 7. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
0%
BGE-ről csapnak ki embereket? Valóvilágos bulák végzik el, mégis ki a jó istent csapnak ki onnan???
2017. aug. 7. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!