IBS, BGF vagy Metropolitan?

Figyelt kérdés
Mi a különbség köztük? Tapasztalatok? Hova érdemesebb adni a pótfelvételit és MIÉRT?

2017. aug. 1. 22:01
1 2 3 4
 21/33 anonim válasza:
24%

A három közül IBS, de nem a magyar akkreditált, magyar nyelvű képzései, hanem az angolszász szakok.


A BGF szar, jártam oda, felesleges a dolgok 90%-a, amit ott tanulsz. Nem, nem kivágtak, magamtól mentem át máshova.

2017. aug. 7. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
23%

Figyelhetnéd a százalekot a válasz alján, akkor látnád, hogy nem én írtam. Legalabbis gondolom nekem akartál okoskodni mivel eddig én írtam, hogy ott végezem, de a helyesírasos komment nem az enyém volt mégis nekem cimezted. És te hol tanulsz akkor?

De amúgy komolyan érdekelne mi ez a gyűlölet a BGE-vel szemben mert kizárt, hogy itt osztanád az észt ennyire mániakusan, ha nem volna semmi közöd hozzá. Vagy az átment a BME-re idézet eredetileg is tőled volt? Vagy fel se vettek? :O

2017. aug. 7. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
0%

"Vagy az átment a BME-re idézet eredetileg is tőled volt? Vagy fel se vettek? "


BGE-re minimum ponttal felvesznek mindenkit, BME-vel ellentétben. Kit nem vesznek oda fel?

Pont, hogy a BGE-t szokták az utolsó helyre írni, akit se a Corvinusra, se a BME-re, se az ELTÉ-re, sehova nem vettek fel... Mert oda mindig minimum a ponthatár.

2017. aug. 7. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
És akkor miből is ered ez a mély utalatod? Mert ez már tenyleg erdekel :D Amúgy az állami szakokra gondoltam, bocs, nem irtam. Önköltségesre nehány szak kivetelével azért nem nagy dobás bekerülni, BCE, BME-re se. Az meg egy általanosítas, hogy a BGE mindenkinek az utolsó helyen áll, PSZ képzésbe jobb, mint a BCE, az alapot azért ott csináltam.
2017. aug. 7. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
* mint BCE-é
2017. aug. 7. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
0%

"PSZ képzésbe jobb, mint a BCE"


Pénzügyi tanszék 0 BGE-n, a nagy frászt jobb. Ha tényleg a BCE-re jársz, akkor tudhatnád, hogy pénzügyben verhetetlen. Finlab, SPM, cefa ösztöndíj stb.


Számvitelt lehet nagyon nyomják, aki könyvelő akar lenni, menjen a BGE-re.


Nem utálat, miért lenne utálat, hogy reálisan látom a dolgokat? Attól mert leírom, hogy valami nem jó, attól még nem utálom.

2017. aug. 7. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
7%
Az egyik legjobb gazdasági egyetem a BGE a másik a BCE a fővárosban. A többi kuka. A BME GTK-ja is már kuka. Most már az egyik legjobb hely, sok lehetőséggel a BGE.
2017. aug. 8. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim válasza:
24%

A munkáltatók a zskf pénzügyi diplomáját már előbbre értékelik, mint a BGE-t. Ezt biztos forrásból tudom.

Több multi és fejvadász cég vadássza a ZSKF-es pénzügyeseket, a BGE-s CV-je meg megy úgymond a kukába egyből. :)


Ilyen modern szakirányok vannak most a ZSKF-en:


Hitelintézeti pénzügyek • Nemzetközi – IFRS – számvitel • Vállalati pénzügyek • Vállalati számvitel


Elsővel bankszektor levadász, második: aki benne van ebben kicsit, tudja, hogy az IFRS tudás aranyat ér a munkaerőpiacon, Vállalati pénzügyek/számvitel meg tökéletes a kontrollingos, elemzős, számviteles, BIG4-es munkákhoz.


Ne menjetek a BGE-re, nem ér semmit, legalja diploma. Tiltólistán van sok helyen manapság. Akkor inkább IBS, Metropolitan De a Corvinus, BME a legjobb.

2017. aug. 8. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
nyugtatód nem ám elfelejted beszedni :O
2017. aug. 8. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
63%

A BME GTK-nak nem sok jövője van. Mondjuk eddig se sok volt a BGE-hez és a BCE-hez képest.


[link]


Válaszd a BGE-t vagy a BCE-t, szerintem.

Minden szakon jók. Bármelyikre is mennél a pótfelvételin.

2017. aug. 8. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!