Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Emelt történelem érettségi...

Emelt történelem érettségi alapóráról?

Figyelt kérdés

A történelem fakt ugye 2 éves, de én pont most találtam ki, hogy emelteznék belőle. Átiratkozni 1 évre nem is éri meg, plusz imádom a tanárunkat így nem hagynám itt. (Többet tanít, mint amit középszinten kérnek.)

Kinek milyen tanulási módszerek jöttek be? Mire érdemes figyelni? Nektek hogy sikerült? Esélyes a 85% körüli eredmény?



2017. aug. 11. 13:54
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia nekem 86% lett!:)

Én alaposan átnéztem a Száray könyveket. Plusz megneztem a Magyarország története sorozatot.

Nekem az évszámok voltak a legnehezebbek. Szóval vettem egy ilyen kincsestárat és vagy februártól az érettségiig intenzíven tanultam azokat.

Plusz nekem sokat segítettek a régi érettségik kitöltése.

Szóbelire pedig megvettem az SG-s kidolgozott tételeket. Szerintem egész jó. Az plusz némi kiegészítés elég volt. Maxos is lett a szóelim.

A 85 pedig, ha becsületesen foglalkozol vele siman teljesíthető!:)

2017. aug. 12. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igazán köszönöm:)
2017. aug. 12. 14:18
 3/5 Szitakötő25 ***** válasza:
87%

Én nem emelteztem, de faktos voltam két évig. Nem tudom, nálatok hogy van, de mi 11.-ben még nem az érettségire készültünk, hanem érdekességeket vettünk (segédtudományok, ókor SOKKAL részletesebben, mint alapórán), de ezek az érettségire nem kellenek. Ebből a szempontból aki csak az érettségire akart készülni, de nem "elhivatott történész", aki érdekességekkel akar foglalkozni a szabadidejében, az nem vette sok hasznát ennek az egy évnek. A második évben más tanár tartotta a faktot, az már intenzívebben az érettségire épült, tehát aki emeltezni akart, annak megérte felvenni ezt az órát.

Lehet, hogy nálatok másképp van, de nálunk alapórára is ugyanúgy be kellett járni, tehát nem is lehetett volna otthagyni. Ha nálatok már 11.-től az érettségire készülnek a faktosok, akkor szerintem nyugodtan iratkozz át, és kérd el valakinek az előző évi jegyzeteit, és hozd be a lemaradást, mert az érettségire úgyis minden kell. Ha nem akarsz átmenni, akkor kérd meg az alapórás tanárodat, hogy segítsen neked felkészülni, ha a szabadideje engedi. Ha tényleg annyira jófej, akkor biztos segíteni fog (a miénk is segített olyannak, aki nem volt faktos), de vigyázz, hogy ez nem menjen a többi tantárgy rovására (ergo ne kérjen el fontosabb órákról, amikor neki lyukasa van). Szerintem ide jó ötlet, hogy mindig adjon fel neked valamit, feladatot otthonra, megtanulandó témaköröket, és néha egy-egy szünetben kérdezzen ki. Szerintem arra is megkérheted, hogy amiket alapórán vesztek, ahhoz adjon plusz anyagot, és ne azt a dolgozatot írassa veled,amit a többiekkel, hanem emelt szinten kérje számom. Írtad, hogy többet tanít, mint amit középszinten kérnek, de ezt megtanulni nem feltétlenül elég az emelthez, mert a feladattípusokat is be kell gyakorolni hozzá, amik kicsit mások, mint középszinten.

2017. aug. 13. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Null tudással indultam kb /csak én szeretem a törit és a tanáraim meg nem xd/ felhoztam 82%os emelt töri érettségit idén, és ha őszinte akarok lenni, akkor csak februártól tanultam, de onnan 0-24ben kb. Szárays tkeket elolvastam, de sztm bénák, SGs kiadványok azok jók, szóbelire meg vannak könyvek kidolgozott tételekkel azt mindenképp ajánlom:) emellett én megvettem egy 500 oldalas emelt érettségi írásbeli tananyagos könyvet - fehér alapon barna csíkos könyv, az baromi részletes, minden benne van, talán picit sok is. :) szóval simán sikerülhet az érettségid remekül, csak elhatározás kérdése :)
2017. aug. 14. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Nálunk a fakultáció teljesen elkülönül és kapnak még emellé 1 dupla órát, de nem az érdekességeken van a hangsúly, hanem ők is ugyanúgy haladnak picit mélyebben az alap tananyaggal.

A tanári segítség viszont remek ötlet, az oktv-hez felajánlotta már úgyis a segítségét és különórákat, szóval nem hinném, hogy baj lesz, ha megkérem.

Köszönöm még egyszer mindenkinek.

A könyveknek is utánajárok majd.

2017. aug. 14. 01:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!