Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi legyek ha nagy leszek? (a...

Mi legyek ha nagy leszek? (a többi lent)

Figyelt kérdés
A matematika és az informatika világa távol áll tőlem,de a nyelvekben jó vagyok.A fordító és tolmács azért nem jó mert nekem nincs türelmem meg koncentráló képességem.Idegenvezetőként meg nem tudom elképzelni magam.
2017. szept. 1. 11:32
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
És szerinted nyelvekkel mire lehet menni önmagában ?
2017. szept. 1. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
31%
Pincér
2017. szept. 1. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
60%
Nyelvekben jó vagy? Ez mit jelent? Hány nyelvet beszélsz min. középfokon, de inkább felsőfokon? Az előző válaszoló tévedésben van, el lehet helyezkedni pusztán nyelvtudással, méghozzá jól fizető melókat találhatsz, de nem az angollal.
2017. szept. 1. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Angolul felsőfokon,németül pedig még csak középfokon beszélek,de szeretném fejleszteni C1-re+egy 3. nyelvet elsajátítani.(a norvég tetszik)
2017. szept. 1. 12:14
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem egy céggel találkoztam ahol az sem számított volna nekik ha csak 8 általánosa van, csak kapjanak olyan valakit aki jól beszéli az adott idegen nyelvet, például a németet. Mert a többségük jól ért a cégvezetéshez vagy a brigádvezetéshez, vagy kiváló sofőr, de ha külföldi üzletember jön a céghez például mert ő a társtulajdonos, akkor mindenki elfut nehogy meg kelljen próbálni szót érteni vele. Ezért tudok olyan céget is, ahol semmi dolga az idegen nyelvet tudónak, csak akkor ha néha külföldiekkel kell beszélni. Azért vették fel hogy bármikor kéznél legyen ha egy héten egyszer feladata akad. Aki idegen nyelveket tud, az legtöbbször cseszik itthon maradni. Ezért megéri nekik még úgy is felvenni ha semmi dolga egész héten, csak kapjanak olyan embert.

Egyetemista koromban biztonsági őri állást vállaltam mivel mellette lehetett tanulni. Ha megjött a német gyártulaj, mindenki elbújt mert aki németül tudott az már nem itthon gályázott hanem ahol a többszörösét fizetik neki. Ezért a gyenge német tudásommal is kész sztárnak néztek abban a gyárban mert oda mertem állni a tulaj elé hogy valakivel megérthesse magát.

2017. szept. 1. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!