Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Vajon sikerülni fog így az...

Vajon sikerülni fog így az őszi érettségi?

Figyelt kérdés
3 éve fejeztem be a 12. osztályt. Most jutottam el odáig, hogy szeretnék érettségi vizsgát tenni. Kb másfél hónapon lesz felkészülni, de olyan szinten rettegek az egésztől, hogy nem fog sikerülni, hogy hihetetlen. Megvannak a régi anyagaim, régi tételek kidolgozva stb. Van arra esély, hogy ennyi idő alatt legalább egy hármas szint összejöjjön majd?
2017. szept. 3. 17:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
Hát, nem akarlak elkeseríteni de nem igazán. A tételek minden évben változnak, ahogy a vizsga is átalakult kicsit, főleg nyelvből, abból nagyon.
2017. szept. 3. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Már úgy vagyok vele, hogy mindegy ha kettes is, csak sikerüljön. Olyan nehéz érettségi nélkül boldogulni, nem lehet egyről a kettőre jutni.
2017. szept. 3. 17:36
 3/11 anonim ***** válasza:
50%
Necces. Tételeid majdhogynem kidobhatod. Azt az érettségiztetős tanár adja ki. Nyelvből leginkább a pontozás változott, de pl töriből mostmár csak vaktérképet lehet használni, minden mást eltöröltek.
2017. szept. 3. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy a tételeim már nem érnek túl sokat. Az a baj, hogy jelentkezéskor kapok tételt is, tehát semmi esetre sem tudtam volna előre tanulni. Ideges vagyok, fogalmam sincs mit csináljak.
2017. szept. 3. 17:46
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Nyelvből azért a nehézség is emelkedett, eddig kb alapfokú nyelvvizsga szinten volt, most már majdnem középfokú nehézségűek a feladatok.
2017. szept. 3. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem meg egy hármas szintet lazán összehozol másfél hónap alatt, sőt, ha normálisan készülsz, akkor jobbat is.
2017. szept. 3. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Melyik tantárgyból mennél?
2017. szept. 4. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
49%
6os, de másfél hónapja lesz 5 tárgyat megtanulni. Esélytelen.
2017. szept. 4. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ha 0 tudásod van akkor nem sok esély van.

Irodalomból még csak összeszedsz egy 3-ast.. az nem nagy dolog.


Mateknál viszont tudni kellene az azonosságokat, logaritmust, térfogatot számolni, számtani-mértani sorozatok számolását, valószínűséget számolni, stb. Ezek megértősek.


Angolra már annyit úgyse tudsz készülni. Vagy tudod vagy nem az a másfél hónap már nem sokat oszt vagy szoroz.


Törinél másfél hónap nem sok, de ha tudod a tételeket és azok jók akkor abból egy 4-5 kihozható. De persze ahhoz 20-25 tételt már akkor tudni kellene.

2017. szept. 4. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem raktad le egyik tantárgyból sem még az érettségit?
2017. szept. 4. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!