Milyen szakot válasszak?

Figyelt kérdés
10.es vagyok és hamarosan fakultációkat kell választanom,de fogalmam sincs,hogy milyen irányba szeretnék tovább menni.Érdekel az angol,a biológia és az irodalom.Mely szakokra lehet menni ezekkel az érettségikkel?
2017. szept. 9. 12:31
 1/3 anonim ***** válasza:
83%
Ne a fakultáció határozza meg a továbbtanulásod, hanem a továbbtanulásnak megfelelően válaassz fakultációt! Ez három, amit felsoroltál, nagyon távol áll egymástól, hacsak nem érdekel a tanári pálya.
2017. szept. 9. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Csak az a gond,hogy nem tudom milyen irányba szeretnék tovább tanulni
2017. szept. 9. 15:50
 3/3 anonim ***** válasza:

Persze, úgy lenne a célszerű, hogy a diák kitalálná, hogy milyen munkát szeretne végezni, majd utána megnézné, hogy mit kell ahhoz elvégezni, mik a követelmények stb., de ez nagyon nagyon ritka. A középiskolás diákoknak még az egyetemre, az egyetemi életre sincsen elég rálátásuk ahhoz, hogy egy tényleg jól átgondolt, magabiztos, egyértelmű döntést hozzanak, nem hogy a munka világára...

Ebben az esetben én azt javaslom, hogy válaszd ki azokat a tantárgyakat, amiket szeretsz és jól mennek, ezeket válaszd fakultáción. Az angolt és a magyart nagyon sok szakon elismerik felvételi tárgynak, ugyanakkor ez nem azt jelenti, hogy maga a képzés is feltétlenül humán terület, tehát pl. sok gazdasági vagy mérnöki képzésen is elfogadják. A biológia már kötöttebb, arra tényleg igaz, hogy csak azokon a szakokon számít, amik a természettudományokkal kapcsolatosak. Én azt javaslom, hogy nézd meg a felvi.hu-n a szakok listáját, olvasgasd őket és a felvételi tárgyakat is tekintsd át.

2017. szept. 10. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!