Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen foglalkozás illene hozzám?

Milyen foglalkozás illene hozzám?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretem a növényeket, a virágokat, a kerteket, imádok olvasni, kedvenc állatom a nyuszi.

Szeretek egyedül ellenni, de barátkozni is szeretek, kedvenc tantárgyam az angol.

Lány vagyok egyébként.


2017. szept. 13. 23:39
 1/4 anonim válasza:

- kertészmérnök

- kisállatkereskedő

- virágboltos

- falusi szállásadó

- arborétumi dolgozó

2017. szept. 13. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Egy fontos szempont hiányzik: a személyiséged. Nem lehet nyuszi alapján hivatást választani. Olvasni pedig elég tág fogalom (regényeket vagy programkódot, ugye..) Ajánlom a 16personalities.com-ot, ott teszteket tölthetsz ki és a végén javaslatokat kapsz, hogy milyen foglalkozás illene hozzád.
2017. szept. 14. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
És hányadikos vagy ehhez? Mert tizenegyedik alatt még ráérsz. Fölötte azt tudom ajánlani egyrészt, hogy fogadd meg az előttem szóló tanácsát, másrészt, hogy nézz végig szakmákat, egyetemi szakokat, kérdezz körbe, tájékozódj. Milyen iskolatípusba jársz? Akarsz-e továbbtanulni? Esetleg már szakmát tanulsz? Ha a kedvenc tantárgyad az angol, érdekelnek esetleg a nyelvek? És a biológia, ha már egyszer a növényeket szereted? Ismersz esetleg valakit, akinek olyan munkája van, amit szívesen csinálnàl? A jövőbeli munkád megválasztása nem könnyű dolog, és azt kell mondjam, ennyi információ alapján csak felületes tanácsot kaphatsz az ittlévőktől. Igazából csak Te dönthetsz egy ilyen horderejű kérdésben.
2017. szept. 14. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek aki válaszolt. :)

Nagyon jókat írtál első válaszoló, virágboltosnak el tudnám magam képzelni, és arborétumi dolgozónak is. :)

A személyiségtesztet meg fogom csinálni, nagyon jónak tűnik. :) És igen, tudom kicsit kevés dolgot írtam magamról. 13 éves vagyok, szóval van még időm ezt kitalálni, csak szerettem volna tájékozódni kicsit.

Szeretem a biológiát is, igaziból mindegyik tantárgyat szeretem, kivéve a fizikát és a tesi órát, de túrázni nagyon szeretek és futni, csak a tesit nem.

2017. szept. 15. 21:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!