Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Minek tanuljak? Mi legyek ha...

Minek tanuljak? Mi legyek ha nagy leszek?

Figyelt kérdés

Van egy kis problémám ezzel a továbbtanulással kapcsolatban, mégpedig az hogy nem tudom hogy mi szeretnék lenni. Ehhez kérek egy kis segítséget. Leírom hogy mik az erősségeim/gyengeségeim és hogy mi érdekel és ha esetleg ez alapján tudnátok nekem szakmát ajánlani azt megköszönném (valószínűleg írok olyanokat is ami teljesen felesleges de azért leírom mert ki tudja lehet valamihez mégis jó :D).

Tehát az erősségeim/amik érdekelnek:

- jól zenélek, több hangszeren is játszom (2 országos versenyen vettem részt mindkettőn 2. helyezett lettem)

- jól tudok angolul (mellette németül és spanyolul tanulok)

- szeretek olvasni/filmet nézni, és egy-egy kötet után amit elolvastam szeretek magamnak egy reflektációt írni

- jó hallgatóság vagyok, mások könnyen megnyílnak nekem

- vezető egyéniség vagyok

- szeretek utazni

- szeretem az állatokat

- szeretem a kultúrát, érdekelnek ezek a dolgok

- szeretek sütni/főzni, enni

- bárhol bármikor el tudok aludni :D

- könnyen tudok kapcsolatot teremteni másokkal

- nem félek mások előtt szerepelni

- szeretem a vizeket/jól tudok úszni


Nem az erősségem:

- matek, kémia, fizika

- érzékeny típus vagyok

- pesszimista vagyok

- haragtartó vagyok

17/L


2017. szept. 16. 20:48
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, hogy OKJ-ben vagy felsőoktatásban gondolkozol, de a leírtak alapján, mindenképp a humán vonalon kéne elindulnod. A bölcsész szakokkal nehéz elhelyezkedni, de ha elég jó és kitartó vagy, plusz az egyetem alatt jól forgatod a kártyáidat, akkor sikerülni fog.

Ha a zenei vonal elég erős benned, akkor ott van a zeneművészeti. Ha azt inkább hobbinak tartod, akkor mondjuk valamilyen nyelvszakon, aztán tovább MSc-re és lehet tolmács/fordító. De akár a leírtak alapján érdekes lehet neked az újságírás/média (kommunikáció és médiatudomány).

2017. szept. 16. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Ez alapján a következők jutnak eszembe: Blogger, újságíró, tolmács, szakács, fényképész, PR-os, író, kritikus, zenész. Mind kreatív szakma és lehetőséget ad az utazásra, nem unalmas. És mind rengeteg munkát és kitartást igényel, mert nem olyan, hogy bejutsz a jogi egyetemre, elvágzed, dolgozol valahol, feltornázod magad a szamárlétrán és kész, nincs kitaposott út. Nevet kell szerezned vagy elhelyezkednek egy neves helyen, rengeteg felé viheted az életed, ami szabadságot és bizonytalanságot is ad. :)


Sok sikert :)

2017. szept. 16. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :)
2017. szept. 17. 11:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!