Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Kinek mi a véleménye a pécsi...

Kinek mi a véleménye a pécsi orvosi egyetemről?

Figyelt kérdés

Ide szeretnék felvételizni és kiváncsi lennék, hogy az ide járóknak milyen pozitiv, illetve negativ véleménye van róla..(jöhet minden észrevétel)

Köszi!



2017. szept. 21. 15:06
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon jó egyetem, világszínvonalú a képzés, hasonlóan a többi magyar orvosi karhoz. Az elméleti képzés évtizedek óta világszínvonalú Magyarországon, az utóbbi években pedig a gyakorlati képzés is felzárkózott az élvonalba a skillaborok létrehozásával.

https://www.youtube.com/watch?v=_PRCAwPHids

Ráadásul még bővíteni is fogják.


Nehézség: Nehéz, mint ahogy mindegyik orvosi. Az elvárások magasak. De ha szorgalmas és kitartó vagy + ki tudod dolgozni a megfelelő taktikát, akkor azért el lehet végezni nagyon jó eredménnyel is, de kisebb-nagyobb nehézségek biztos lesznek közben.


Légkör: Nagyon jó, a közösségek összetartók, az emberek segítik egymást, sok jó közös program van. A gyakorlatvezetők 90%-a segítőkész, barátságos. A vizsgáztatók között akadnak nagyon rendesek és kevésbé rendesek, mint mindenütt. A legtöbb tárgyból általánosságban korrektek a vizsgázatók, de azért sajnos van 1-2 kivétel is. Az írásbeli vizsgák köött is akadnak igen nehezek, de mindegyik megcsinálható.


Nemzetközi elismertség: Külföldön is elismert, tömegével jönnek a hallgatók pl. Németországból, Norvégiából, Japánból, Iránból. A pécsi hallgatók 2/3-a külföldi. Európában bárhol elfogadják a diplomát. USA-ban le kell tenni az ottani vizsgát, de ez a többi egyetemen végzőkre is ugyanúgy érvényes.


Tudományos diákkör: Az érdeklődő hallgatók közel 1000 különféle kutatási témából válogathatnak (de gyakorlatilag bármivel foglakozhatnak, ha megbeszélik a leendő témavezetőjükkel):

[link]


Infrastruktúra:

Pár éven belül új campus épül a régi mellé. Az orvosi kollégiumát éppen most újítják fel. A többi kollégiumot már felújították.


Ha jelentkezni akarsz Pécsre, mindenképp érdemes személyesen is megnézni előtte, pl. a nyílt napon.

2017. szept. 21. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én ide járok 5. éve, nem bántam meg. Azért felvételiztem ide, mert pécsi vagyok.

Jó a diákélet, az első két-három évben nem nagyon kell rohangálni, mert az elméleti tárgyak egy épületben vannak, és az egyik nagy oktatókórház is azon a telken van. A többi sincs messze busszal. A csoportok összetartóak, nincs rivalizálás. Tényleg több a külföldi, mint a magyar. A diákélet színes.

Azért a pécsi egyetemen szoktak a legalacsonyabbak lenni a ponthatárok, mert annak van a legkisebb vonzáskörzete, a színvonaláról lsd. a fentebbi hozzászólást. Azért vannak itt is 480+ ponttal bekerültek jócskán. Meg van itt olyan, aki a SOTE-ről jött át, hogy közelebb legyen az otthonához, ott nem volt gondja, itt meg igen. Másnak meg nyilván fordítva van. Magyarország mind a 4 orvosi egyeteme jó, európai szintű diplomát ad. Az alapján kell közülük választani, hogy melyik van a legkényelmesebben elérhető helyen számodra, illetve melyik városban tudnád magad elképzelni az egyetemi évek alatt, így érdemes mind a 4 várossal megismerkedni valamennyire.

2017. szept. 22. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kielégítő válaszokat! :) Nagyon bizok benne, hogy sikerül, mivel én is pécsi vagyok és valóban ez lenne a legkenyelmesebb. Köszönöm mégegyszer! :)
2017. szept. 24. 16:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!