Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Valaki mesélne, légyszi az...

Valaki mesélne, légyszi az orvosi egyetemről bővebben? És az utána lévő rezidens-szakorvosos dolgot elmagyarázná?

Figyelt kérdés
2015. dec. 24. 07:06
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
100%
Mit meséljek? Harmad éves hallgató vagyok Pécsett, tudnék mit mesélni, de kéne valami konkrétum. Mi érdekel pontosan?
2015. dec. 25. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 A kérdező kommentje:

Hát, hogy amikor elvégzem az orvosit utána, hogy van az a rezidensképzéses dolog? Mindenhol mást olvastam, valahol azt mondják 2év, valahol meg azt, hogy 5-6. Meg a rezidensképzés után jön a szakorvosképzés, az hány év?

És szerinted, miből éri meg jobban érettségiznem fizikából vagy kémiából?

Milyenek a nyári gyakorlatok? Mit kell csinálnotok? Mennyit szoktál egy nap átlagosan tanulni? Mennyire durva az orvosi-és a biokémia?

Egyelőre ennyi kérdésem lenne, köszi,hogy válaszolsz.:)

2015. dec. 26. 06:42
 3/35 anonim ***** válasza:
82%
Miért érdekel? Majd megtudod,ha bejutsz. Semmi nem olyan általában,mint ahogy elmondják. Mindenki máshogy él meg egy gyakorlatot. Lehet te élveznéd ,én meg utáltam. Először juss be. Menjen kémia + biológia nagyon. Az egyetemi kurzusok nehezek az orvosin,de ha van jó alapod (biosz+kémia),akkor bármit megtudsz tanulni. Ezen felesleges még aggódnod. Egyébként 6 év egyetem után van 2 év rezidensképzés és utána van a szakképzés és így összesen 4-8 év még az egyetem után. Például a háziorvosi szakképzés az rövidebb sokkal,mint az idegsebészet. Ez persze nem jelenti azt,hogy az egyik könnyebb vagy nehezebb a másiknál. Minden iránynak megvan a maga szépsége és hátulütője.
2015. dec. 27. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 A kérdező kommentje:
És te milyen érettségi eredménnyel kerültél be?
2015. dec. 27. 13:19
 5/35 anonim ***** válasza:
100%

Hogy hány év, az attól függ, hogy minek szeretnél tanulni. Általában 5 évesek az egyes képzések, talán a háziorvosi képzés 3 vagy 4 év. Ha kombinálni szeretnéd, pl gyerekkardiológus szeretnél lenni, az pl 10 év. Tehát ha 5 éves egy szakképzés, az azt jelenti, hogy 5 év múlva szakorvos leszel. A köznyelvben mintha úgy lenne benne, hogy rezidens mindneki, aki nem szakorvos, de vmikor van már szakorvos-jelölt is, de őszintén megmondva, ezt így lebontva én sem tudom. Majd megkérdem egy szakorvos ismerősömet erről.

Mindennap szoktam tanulni, legalább annyit, hogy az aznapi jegyzetemet átírom, mert órán olvashatatlanul írok, tudom is én 1 hónap múlva, hogy mit akartam én ott rövidíteni meg odanyílazni. Szorgalmi időszakban az első pár hétben csak ilyen nyögvenyelősen tanulunk, de az 5-6. héttől beindul, akkor mindennap 3-4 órát, hétvégén dupla ennyit. Vizsgaidőszakban átlag napi 12-14 órát az első két évben, most harmadévben csak a patoszt fogjuk ilyen intenzíven tolni, a többi belefér napi 8 órába is, mert mindből volt évközben több zh is, azokat effektíve csak ismételni kellett.

Az első két év nagyon kemény, de a harmadév is csak akkor könnyebb, ha nagyon okosan csinálod évközben.

Mindenképpen kémiát javaslom, nagyon sokat segít a 4 féléves kémia tanulmáyaid során, mitöbb, nálunk az első féléves orvosi kémiát az emelt tudásból lehetett teljesíteni. Fizikának meg nem sok hasznát veszi az ember, nálunk kétféléves biofizika van, semmi olyan nem volt benne, amit előzetes tudás nélkül ne lehetett volna teljesíteni.

2015. dec. 27. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 A kérdező kommentje:
Ooh, pedig a fizika sokkal könnyebb:(
2015. dec. 27. 15:00
 7/35 A kérdező kommentje:
És boncoltatok már??
2015. dec. 27. 15:53
 8/35 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Anatómián formalinba áztatott, 1000 éves tetemek vannak, azok nem vészesek. Ott csak ilyen részbo colások vannak. Patoszon friss tetem van, de mi nem boncoltunk, csak néztük.
2015. dec. 27. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 A kérdező kommentje:
Azta, dejó:D
2015. dec. 27. 16:32
 10/35 anonim ***** válasza:
Én elsős vagyok a SOTE-n, ha van még valami, amit az előző nem válaszolt meg, írj nyugodtan.. :)
2015. dec. 30. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!