Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Orvos szeretnék lenni van...

Orvos szeretnék lenni van esélyem?

Figyelt kérdés

Most vagyok 10.-es és orvos szeretnék lenni, de sajnos csak most döntöttem el ebben a nyári szünetben, hogy ez szeretnék lenni,

csak a múltban egyáltalán nem tanultam, de úgy semmit, 3.- as tanuló voltam mindenből, 9.-be kettes hármas.

Tudom, hogy emelt biosz és kémia kell hozzá.

Bioszunk az csak most lett ebben az évben, és azt tanulom is.

De ugye kémiával nem ez a helyzet, egyáltalán nem tudok semmit belőle, órán csak nézek, hogy miről van szó :(

Hogyan kellene kezdenem a kémiával való tanulást? Valakinek tapasztalata a Villányi könyvekkel? mennyire hasznosak ?

2-3 év alatt feltudnék készülni a 0-ról az emelt érettségihez, annyira hogy be is kerüljek ?

Valaki legyen szíves leírni az alapokat, hogyan kezdjem melyik könyvel ?



2017. szept. 24. 23:05
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Mozaikos könyvek, azokkal kezd a kémiát.

Számolásokhoz meg menj végig az "5ösöm lesz kémiából"-on

Ha nem érted: itt vagyunk.

Ha bővebb tudás is érdekel kémiából, akkor:

[link]


Menni fog! :)

2017. szept. 24. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi!
2017. szept. 24. 23:30
 3/6 anonim ***** válasza:
11.-ben tudsz majd faktot is választani. Nálunk egyébként arra is volt lehetőség, hogy akik később pl. 11.-ben jöttek rá, hogy miből és milyen szinten szeretnének érettségizni, akkor ők bejárhattak másik osztályok 9.-es és 10.-es emelt órákra és így könnyebben be tudták pótolni. Szerintem megkérdezheted a tanárodat, hogy ez megoldható-e.
2017. szept. 24. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
100%
Szerintem is lehet még esélyed behozni a lemaradást, semmiképp se ad fel. Kemény lesz biztos az a két év még, de ha szorgalmas vagy, otthon is foglalkozol vele, esetleg, ha meg tudsz fizetni egy jó magántanárt, az is nagyon sokat segítene. Persze tudom, hogy borsos árakat kérnék el, anno nekem se volt lehetőségem járni.😐 Esetleg könyvtárból vehetsz ki érdekes orvosi könyveket,egyetemi olvasmányokat mert én pl az egyetemen jöttem rá, hogy engem érdekelnek a természettudományok, holott olyan szakra mentem ahol inkább a humán tárgyak vannak fölényben, csak volt pár bioszos kurzusom is, mellé tökjó tanáraim, és most azon gondolkodom, hogy nem is jó helyre jelentkeztem... Szóval az egyetemi természettudományos szakirodalmak hozták meg a kedvem, érdemes azokba is beleolvasnod, ha van ra lehetőséged. Sok sikert, kitartást! ☺️
2017. szept. 25. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Bőven elég lesz az a két év. Én is hasonló helyzetben voltam 3 éve, mint te. Én a kémiát 10. utáni nyáron kezdtem el tanulni a Villányi-féle kétszintűs könyvből és az Ötösöm leszből. Bioszból 11-12.-ben jártam faktra, és évközben mindig kiegészítettem az órai anyagot az emelt követelménnyel (humán tagozatos voltam, így órán csak középszinten tanultuk). Kémiából nagyrészt autodidakta módon készültem. Főleg az elején nehéz, míg rá nem áll az agyad erre a fajta gondolkodásmódra, utána ahogy egyre többet gyakorolsz, egyre több sikerélményed lesz és elkezded élvezni az egészet. Az a fontos, hogy ne add fel, ha nehézségbe ütközöl és hidd el, hogy megéri az a munka, amit belefektetsz. Kémia számoláshoz az Ötösöm lesz a legjobb, fokozatosan nehezednek benne a számolások és a megoldások többféleképpen is le vannak vezetve. Az elmélethez pedig párhuzamosan tanultam a kétszintűből és a Mozaik érettségire felkészítőből. Bioszból a Mozaik 10-11-12-t és a végén a 130 tételes könyvet ajánlom. Az érettségi előtti pár hónapban pedig az összes emelt érettségit oda-vissza meg kell csinálni. Én nem ajánlom, hogy előbb kezdd a középszintűekkel, szerintem az csak időhúzás.

Persze ez csak az én véleményem, igazából neked kell kitapasztalnod, hogy miből és hogyan tudsz eredményesen tanulni.

(Fáradt vagyok, lehet, hogy egy kicsit kuszára sikerült a válasz, bocsi.)

Sok sikert és ha bármi kérdésed van szívesen válaszolok!

egy elsőéves orvosis

2017. szept. 29. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönön utolsó 😊
2017. okt. 1. 10:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!