Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Miért van az, hogy ha valaki...

Miért van az, hogy ha valaki nem az orvosira, vagy mérnöki karra akar jelenkezni, arra szinte mindenki azt válaszolja, hogy kb. csak időpazarlás az egyetem?

Figyelt kérdés
Eléggé elkeserítő azt olvasni, hogy a többség szerint a legtöbb szak csak idő-, illetve pénzpazarlás. Nyilván tisztában vagyok vele, hogy leginkább informatikusokra meg mérnökökre van szükség, de azért nem túlzás egy kicsit, hogy ha valaki nem ezeket végzi, akkor a maximum a Mekiben fog kikötni. Egyébként sok esetben a gazdasági szakokról is ezt írják, nem csak a bölcsészképzésekről. Most már végképp nem értek semmit.

2017. szept. 25. 13:54
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
82%
Egyetértek a 10essel.
2017. szept. 26. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
45%

Szerintem senkinek sem szabadna megszabnia, hogy ki hová jelentkezik. Tanácsot azonban lehet adni.


Ha valaki bölcsészetet szeretne tanulni akkor tanuljon. Viszont az elvégzés után senkinek se sírjon a szája, hogy nincs munka. Nézett volna körbe előtte a lehetőségekről az interneten, vagy hallgatott volna a tanácsokra. GOndolom nem ok nélkül adják ezeket.

2017. okt. 1. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%
#12 Egy tanács lehet rossz, attól, hogy okkal adják. És te is beláthatod, hogy marhaság olyat bebeszélni a másiknak, hogy menjen informatikára, miközben nem szereti a reál vonalat és aztán próbáljon meg azzal elhelyezkedni - ha egyáltalán el fog tudni, mert nem a papírt fogják megnézni, hanem, hogy mit tudsz és mit nem. És persze lehet mondani, hogy "na én megmondtam, hogy nem fogsz elhelyezkedni xyz szakkal", de azt nem, hogy egy jó megoldást javasolt volna az illető.
2017. okt. 1. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!