Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A társadalomismeret vagy az...

A társadalomismeret vagy az informatika érettségi könnyebb középszinten?

Figyelt kérdés

Igazából arra vagyok kíváncsi, hogy ki mit csinálna a helyzetemben. Most vagyok 11-es, 2019 tavaszán érettségizek majd. Jelenlegi álláspontom szerint pszichológia vagy kommunikáció (újságírás) szakon szeretnék továbbtanulni.

Tavaly, mikor ki kellett választani a faktokat, akkor a magyart, angolt, társadalomismeretet jelöltem (egyébként németre még bejárok kötetlenül). Ezzel most az a bajom, hogy egyre inkább azt érzem, túlvállaltam magam, edzések, meccsek, szociális és családi élet mellett nehezen bírom a sok tanulnivalót.

A társadalomismeretet heti két órában tanulom idén, és így lenne ez jövőre is, így érettségiznék belőle középszinten (5-ik tantárgyam lenne). Abból a szempontból, hogy melyik tantárgy illik jobban a továbbtanulási céljaimhoz, biztos, hogy ez a jobb választás. Azonban az infó jövőre benne van a kerettantervben, ezáltal nem emésztene fel plusz két órát (és energiát) az életemből. Továbbá nem elhanyagolható részlet az sem, hogy infóból általában 5d voltam (idén nem tanulom a tantárgyat). Az infónak a szóbeli részétől félek egy kicsit, humán emberként elég száraz nekem az az anyag, a társadalomismeret viszont ilyen szempontból kedvezőbb. A programok használatával hiszem, hogy nem lenne gond, világ életemben könnyen ment nekem az ilyesmi. Egyébként 90+ %-ra megyek.

Szóval, valójában ez a dilemma tárgya, nem tudom, mit válasszak. Mit tanácsolnátok?



2017. szept. 26. 18:07
 1/1 anonim ***** válasza:

Nekem is ez a 2 tárgy volt esélyes, de én végül a társadalomismeretet választottam. Nincs itt külön írásbeli, csak egy projektmunkát kellett elkészíteni. Nem volt nehéz. Hetente plusz egy óra volt amikor a tanárral volt egy konzultáció. Mindenki jött arra aki ebből érettségizett és általános infókat, gyakori hibákat mondott el meg átnézte ki hol tart. Ahogy ráértem írtam/javítottam a projektem. A szóbeli része annyiból rossz, hogy neten nem találni sok kidolgozott tételt, szóval ha valamelyikkel megakadsz akkor több vele a munka, míg infó tétel van bőven fenn az interneten.

De nekem az is közrejátszott, hogy a társ.ism. tanár nagyon jószívű volt, nem szokott belekötni nagyon a feleletbe, dolgozatba (más tárgyból is tanított), gondoltam ő nem veszi annyira szigorúan a dolgokat. Végül 90%-ot értem el, de úgy hogy A és B tétel is volt és az egyikről szinte semmit nem tudtam. Összességében 80-100% körül alakultak náluk az eredmények, mivel tényleg elég könnyű. Infóról sokat nem tudok, nálunk kevesen érettségiztek belőle, nem sikerültek rosszul, de elméletileg ha nem vagy gyakorlott a feladatokban elég kevés az idő a gyakorlati részre (de ezt csak úgy hallottam a többiektől, nem saját tapasztalat).

2017. szept. 26. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!