Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi kell ahhoz, hogy informatik...

Mi kell ahhoz, hogy informatika tanar legyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Most vagyok végzős. Informatika tanar szeretnek lenni, de nem tudom pontosan mi kell?

Mikyen érettségi (magyar,nyelv, info, mstek, tori) ls milyen szint?



2017. szept. 26. 20:35
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Válassz egy másik tárgyat mellé (célszerű a matek, ha nem akarsz egyetemen kicseszni magaddal, vagy a fizika/kémia, ha azt szeretnéd, hogy biztos legyen munkád), utána pedig jelentkezz egy kétszakos osztatlan tanárképzésre. A szakoktól függ, hogy mik a felvételi tárgyak. Ezt a felvi.hu-n nézheted meg.
2017. szept. 26. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Azt nem mondom, hogy rossz vagyok matekról, de nem is a legjobb!

De az infóban mindent imádok. Angolból viszont emelt érettségit szeretnek

2017. szept. 26. 21:12
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Azért egy infótanári szaknak erős matek alapok nélkül nekivágni... de amúgy simán lehetsz infó-angol szakos tanár is.
2017. szept. 26. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

általában infó szakokra kérnek:

emelt inf/matek/fizika

infó mellé egy olyan szakot választanék ami passzol hozzám :D nem tudom érted-e

Én magyar-dráma szakra mennék de idő közben megszüntették a drámát és csak mesterképzésben lehet tanulni :/

Szóval térjünk vissza rád: 5tantárgyból kell érettségizni de gondolom ezt tudod. 1. a magyar ha nem infó magyar szakos tanár akarsz lenni akkor elég a középszint

2. matek hát ez egy húzosabb téma de nem kötekednek ha van egy 80-90%os közép matek éretségid.

3. Töri közönséges középszint kivéve ha töri tanár/ könyvtáros tanár akarsz lenni akkor AJÁNLOTT az emelt de nem kötelező

4. angol/ német hát hogy melyik nyelvet tanulod idk én spec mindkettőt de gondolom angolos vagy ha már egyszer infó szóval az is középszint De ha van nyelvizsgád + 23pont

és + egy választható tárgy esetedben info. Informatikából 1000%hogy emeltezned kellene.

2017. szept. 26. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Német érettségin van mar. Es steretnek us emeltezni infóból, és 2 nyelvvizsgát
2017. szept. 26. 21:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!