Pipi22 kérdése:

Help! Fogalmam sincs mi legyek. Teljesen elvesztem. Mit ajánlanátok?

Figyelt kérdés
Mindig is a töri-magyar érdekelt, de bölcsész vagy turizmus szakra nem merek menni, mert alig lehet velük elhelyezkedni. Jogászon gondolkodtam, de szinte lehetetlen 465 pontot összeszedni hozzá. Olyan munkát szeretnék a jövőben, amit szeretek is.

2017. szept. 29. 16:56
 1/5 anonim ***** válasza:
42%
Ha könnyen akarsz elhelyezkedni, akkor meg kell barátkoznod egy-két másik tárggyal.
2017. szept. 29. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
40%

Meg jogásszal se tudsz jobban elhelyezkedni. Nehéz bármit is mondani ami humános, de nem az öngyilkosság kategória.


Óvónő, szociális munkás esetleg? vagy tanár?

2017. szept. 29. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Van már érettségid?
2017. szept. 30. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nincs még érettségim.
2017. okt. 1. 11:41
 5/5 anonim ***** válasza:

Hm. Ugyanebben vagyok én is. Jövő tanévben fogok érettségizni, és kétségbe vagyok esve, mert én is humános vagyok: magyar, töri, nyelvek, társai érdekelnek inkább. Azt szokták mondani, hogy ne tantárgyak alapján akarj szakot, munkát stb.-t választani, hanem KÉSZSÉGEK alapján. Azaz miben vagy jó, csak van valami.

Elég keserves feladat eldönteni, mit akarsz, 17 évesen, mert (általában) kevés még az önismeret meg a tapasztalat ilyenkor. Ezért váltanak olyan sokan. Bár váltani mindig lehet.

Szerencsésebb eset, ha tudjuk mit akarunk, van célunk. Az élet amúgy is szövevényesebb egy konkrét szaknál.

2017. okt. 1. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!