Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit tanuljak ha mérnökinformat...

Mit tanuljak ha mérnökinformatikus karra jelentkezek?

Figyelt kérdés
Sikerült leérettségiznem júniusban és úgy 390 pontot számoltam egyetemi felvételinél azonban kihagytam egy évet és nem mentem rögtön egyetemre, azonban sok mindenki mondja hogy az egyetem mennyire nehéz, és az ingázás miatt amúgy se tudnék sokat tanulni év közben és az ösztöndíj se jönne rosszul, továbbá elég szabadidőm is van, ezért gondoltam rá hogy előre tanulok, azonban nem tudom hogy pontosan mit is kéne, tudna ebben valaki segíteni aki mérnök informatika karon van? Milyen (kötelező) tárgyak vannak amelyekből van ZH is? Ezekhez találok valahol tananyagot vagy legalább fejezet címeket amik segíthetnek?

2017. nov. 13. 20:44
 1/9 A kérdező kommentje:
Összekevertem a programtervezővel, eddig azt hittem a mérnökinformatikus a programozó.. Tehát így egyértelműen a veszprémi Pannon egyetem, Programtervező szakáról van szó, a kérdés adott
2017. nov. 13. 21:20
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
A fizikát tanuld meg körülbelül emelt érettségi szinten, sokat fog segíteni. :D
2017. nov. 13. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Matek 1, Diszkrét matek, Algoritmizálás, C programnyelv, Fizika, esetleg közgáz fordul elő töltelék tárgynak vagy vállalat irányítás vagy másnéven vállalati közgáz.

Számítógépek működése: számítógép architektúrák és operációs rendszerek. Második félév általában számítógép hálózatok.


Egy ismerősöm járt oda egy kevés ideig, majd Győrben mérnökinfóra járt, ahová én.

Megkaptam a jegyzeteit is, így van tudom, némi eltérés a tárgyak félévenkénti felosztásában, de ezekkel biztosan nem fogsz mellé, amiket írtam, mert mindenhol ez az anyag szinte.


Ha mégsem: akkor majd a következő válaszadók megírják remélem.

2017. nov. 13. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

3. vagyok:

ha esetleg témakörökkel van kapcsolatban konkrét kérdésed, írj nyugodtan, szívesen segítek.

2017. nov. 13. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
87%

Miért ment a pannonegyetemből Győrbe?

Csak mert már nem egy ilyenről hallottam

2017. nov. 14. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek, csak pontosításképpen kérdezem: Akkor a fizika inkább csak a mérnökinfóra kell, és programtervezőre kevésbé. Továbba annyit kérdeznék, hogy a matek 1 re ráfog épülni a matek 2 meg a többi nem? Vagy csak a matek 1 anyagát kell tudni?
2017. nov. 14. 15:10
 7/9 anonim ***** válasza:

5-ösnek:

Az ismerősöm egyszerre csinálta a mérnök infót és talán a gépészmérnökit vagy programtervezőt...?

Az infót Győrben csinálta, de a másikat (lényegében mindegy mit), azt pedig Veszprémben is.

Talán munka miatt költözött oda egy rövid időre...

És volt olyan tárgy, amit fel tudott venni mindkét szakhoz Veszprémben.

Bonyolultabb helyzet, nem tudom a részleteket annyira.


Fizika szerintem csak mérnökinfóra kell, de egyetemenként változó. Győrben nincs első félévben. Máshol van.


A matekok egymásra épülnek mindig.

2017. nov. 14. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Én most szeptemberben kezdtem a a mérnökinfót, az SZTE-n, és ami tényleg nagyon pengén mennyen az a matek, lényégeben a teljes függvény elemzés, deriválás, integrálás, illetve diszkrét matek tárgyon belül vannak a komplex számok, leképezések, nekem ezzel vannak/lesznek gondjaim, illetve a programozással, de azt csak főként amiatt mert nem gyakorlom eleget. (bár a gyak vezetőm se tetszik, mármint nem szivatós vagy ilyesmi, egyszerűen "nem jön át", és a csoportban elég ergya kis zh-k is születnek, szóval úgynézki nem csak nekem fekszik.) a többit megtanulják, de a legfontosabb hogy matekból penge legyél, mert sok minden épül rá, és ha arra így már nem kell plusz időt fordítanod minden másra sokkal több jut :)
2017. nov. 14. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Itt egy kicsit gyakoroljál matekot:

[link]


Aztán nézd meg milyen prog nyelven folyik a programozás az első félévben, a tantárgyi tematikákban, ha megnézed a mintatantervet, és veygél egy könyvet és kezd el tanulni a programozást a könyvből. Általában C-vel szoktak kezdeni. ANSI C. De lehet nem C-vel kezd a PE.

2017. nov. 15. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!