Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » BME-VIK Mérnökinformatiku...

BME-VIK Mérnökinformatiku szak helyett mit javasolnátok?

Figyelt kérdés

Sziasztok, a helyzet a következő. Elkezdtem a VIK-en a mérnökinformatikus szakot, jelenleg másodéves vagyok. A problémám az lenne, hogy rettentően kiábrándultam ebből az egyetemből. Maga az informatika nagyon is érdekel, de annyi haszontalan fölösleges dolgot kell borzasztó magas szinten megtanulni, hogy az egészet csak időpazarlásnak érzem. És most itt főként az ilyen matekos szórótárgyakra gondolok. A kérdésem az lenne, hogy milyen egyéb végzettséggel tudnék elhelyezkedni IT-n belül? Jelenleg is a szférában dolgozom, többet tanultam a munkahelyemen fél év alatt, mint az egész patkányműszakin másfél év alatt. Ahhoz viszont, hogy normális fizut kapjak, kell valami papír. Ti mit javasolnátok? Milyen tanfolyamot/más szakot kéne elvégezzek, hogy el tudjak helyezkedni IT-n belül normális fizuért? Valaki járt hasonló módon? Amekkora szakemberhiányról beszélnek, mennyire indokolt egy diploma egyáltalán? Ti mit tapasztaltok, milyen végzettséggel/papírral/tapasztalattal könnyű elhelyezkedni?


Előre is köszi a válaszokat!



2017. nov. 16. 12:04
 1/3 zemanxyz válasza:
0%
pl:rendszergazda, szoftvertesztelő ,keress gyakorlati helyet hátha felvesznek
2017. nov. 16. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
53%
Új felvételi ÓE-re vagy PE-re. BME VIK felesleges időpazarlás. A BME VIK-re akkor lesz érdemes bárkinek jelentkeznie, ha a BSc képzésen is lesz duális képzése, mert addig halott ügy, egy múmia leszel.
2017. nov. 16. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Gyengébb egyetemen szerezd meg levelező a papírt , addig meg dolgozhatsz a szakmában valós tudást szerezve
2017. nov. 17. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!