Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Csak szerintem ésszerűtlen...

Csak szerintem ésszerűtlen 25-30 évesen belekezdeni az egyetembe?

Figyelt kérdés
Vagy van valakinek pozitív tapasztalata? Aki nem támogató családból jön, vagy későn jön rá, hogy tanulni akar, az hogy gondolja ezt? 30-35 éves fejjel diplomázni, és utána? Kinek fog 0 tapasztalattal, ennyi idősen kelleni? Vagy ez nem hátrány?
2017. nov. 22. 10:35
 1/7 anonim ***** válasza:
88%
Csak szerinted. Nem egy ismerosom felnottkent, amikor mar a gyerekei elertek az iskolas kort, akkor kezdte el az egyetemet. Es most olyan jo orabere van, hogy a legtobb ember egy hetig dolgozik annyi penzert, amiert o egy napig se. Sot, van olyan, aki 50 evesen elkezdett meg egy szakot. Mar akkor is megeri, ha szereti, erdekli, szeret tanulni. A tudast nem veheti el tole senki.
2017. nov. 22. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
46%
Nagyon szak- és helyzetfüggő. Pl 25 évesen családi támogatáson evezve elkezdeni egy orvosi egyetemet már nevezhető felelőtlenségnek, de lehet, hogy hosszú távon az adott személynek meg fogja érni. Harmincöt évesen elvégezni pl egy gazdasági képzést, ami mondjuk előrébb juttat onnan, ahol tartasz, hozzád tesz emberileg vagy elindít egy úton, szerintem az esetek többségében egy kifejezetten jó ötlet.
2017. nov. 22. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Én gazdasági területen dolgozok, itt tapasztaltam elég sokszor, hogy elmennek levelezőre megcsinálni egy gazdasági alapszakot, hogy feljebb tudjanak lépni, jobb fizetést kapjanak. Nekik nem 0 tapasztalatuk van, mert közben is a szakmában dolgoznak, csak alacsonyabb beosztásban. Viszont mire meglesz a diploma több évnyi tapasztalatuk van már, hiába "csak OKJ-vel" dolgoztak az is számít. Biztos vannak szakmák ahol ez nem működik így, meg a betanított munkát vagy hasonlót végző nem tud semmilyen tapasztalatot felmutatni, de szerinten nem modható ésszerűtlennek ha valaki később megy egyetemre.
2017. nov. 22. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
18%
Mérnöknek, informatikusnak,penzugyesnek mindig megéri menni...jogásznak, szabad bölcsésznek 30 évesen már nem igazán.
2017. nov. 22. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
41 éves vagyok. Tavaly kezdtem el az egyetemet. A munkahely miatt csinálom és nem ésszerűtlen. Kezdem élvezni a diákéveket még ha levelezős is.
2017. nov. 22. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem az. Ha biztosan tudod, hogy mit szeretnél tanulni (és ezzel el is tudsz majd helyezkedni), akkor mindent bele.
2017. nov. 22. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát pl az én házi orvosom annó 10. próbálkozásra került be az egyetemre. Ez 10 év "kuka". Állítása szerint addig bulizott és csajozott. Az egyetemet csúszás nélkül elvégezte és és egyből háziorvosként kezdett praktizálni. 71 éves koráig (a haláláig) itt dolgozott, imádta a betegeit és már-már baráti kapcsolatot alakított ki a legtöbbjükkel. Ez volt az élete, hogy a betegeit ellássa. Na neki pl 100%ig megérte későn diplomáznia.
2017. nov. 22. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!